A poznani orv-n négy aranyérmet nyert a szegedi kenus

2023.09.12. 15:26

Gyányi remekelt

Hét szegedi versenyző vett részt a lengyelországi Poznanban rendezett kajak-kenus olimpiai reménységek versenyén, közülük igazán kiemelkedően szerepelt Gyányi Milán.

Mádi József

Nem csak 1000 méteren győzött a szegedi Gyányi Milán, ezen kívül még három számban is első lett.

Fotó: MVM Szegedi VE

Négy arany- és egy ezüstéremmel az MVM Szegedi VE sportolója, Gyányi Milán volt a magyar csapat egyik legeredményesebb versenyzője a Poznanban rendezett olimpiai reménységek versenyén, amelyen a legtehetségesebb 15 és 17 év közötti kajakosok és kenusok vettek részt. Az MVM Szegedi VE 16 esztendős kenusa egyesben megnyerte az 1000 méteres döntőt, míg 500 méteren második lett korosztályában, emellett pedig három aranyat szerzett csapathajóban, míg Marenec-Dózsa Zsombor és Molnár-Gábor György Gyányi Milán csapattársaként lett kétszer ORV-győztes. Az MVM Szegedi VE versenyzői közül Szabó Levente is felállhatott a dobogó legfelső fokára, a férfi kajak négyessel 500 méteren nyertek, míg 200 méteren negyedik helyen zárt szintén egy négyessel, egyesben pedig 9. lett mind K1 200, mind K1 500 méteren.

A szegedi klubból még ott volt a lengyelországi viadalon Barna Dávid Zsombor (U15, C1 200 méter: 5., C1 500 méter: 8.), Varga Nelli (U17, C1 200 méter: 6, C1 500 méter: 7.) és Ördögh Flóra (U15, C1 200 méter: 8., C1 1000 méter: 9., C1 500 méter: 13.).

A Poznanban megrendezett olimpiai reménységek versenyén a magyar fiatalok toronymagasan az éremtáblázat élén végeztek, az összesített pontversenyen több, mint 200 ponttal előzték meg a második helyen záró németeket. A mieink összesen 50 érmet nyertek, ebből 22 volt az arany-, 18 az ezüst- és 10 a bronzérem.