Szponzorált tartalom

2020.09.15. 08:58

Téli gumi – számoljuk ki, mennyibe kerül!

Azt már tudjuk, hogy a négy évszakos gumik leginkább áthidaló megoldást nyújtanak a téli és nyári abroncsok között, viszont az olcsóbb kiszerelésűek minőségileg nem olyanok, mint a drágább és hatékonyabb gumik. Télen egy darabig ez a szett helyettesíthető, ha nem szeretnénk prémium téli gumiba beruházni.

Ne feledjük el, hogy a téli gumik sokkal jobban bírják a strapát és nagyobb a tapadási képességük – köszönhetően a speciálisan erre az időszakra kialakított gumiösszetételüknek – is hatékonyabb. Mindezek mellett egy jó téli gumi életet is menthet! A Gumiwebshop.hu utánajárt, hogy melyik gumiszettel és milyen költségvonzattal számolhatunk, ha szükséges az új gumi megvétele.

Közeledik a tél, ideje beszerezni a téli abroncsokat!

Néha azt gondoljuk, hogy erős havazás esetén kell a téli gumi, beszélhetünk itt a cseréről vagy egy új szett beszerzéséről. Ugyanis autónkhoz minden esetben négy darab téli abroncs szükséges, hogy stabilan tarthassuk az úton. Nagy tévedés azt feltételezni, hogy csak havas szituációkban fontos a téli gumi!

A jobb minőségű gumi futófelület-kialakítást úgy valósították meg, hogy vizes szakaszon haladva a normál abroncsoknál több nedvességet fogyasszon el, vagyis az összetevők hűvös idő esetén nagyobb tapadást eredményezzenek, nem fontos tényező így a gumi szárazsága vagy nedvessége.

Hol érdemes jó áron vásárolni téli gumit?

Magyarországon számos gumis és erre a célra specializálódott márkaszerviz közül választhatunk, ahol a legismertebb márkák (pl. Michelin, Continental, Pirelli vagy Hankook) széles választékát is megtalálhatjuk. Ilyenkor felmerülhet bennünk a kérdés, hogy melyiket érdemes választani. A legtöbb gumiteszt kicsit segíthet abban, hogy jó minőségű terméket vásároljunk. Arra azonban vigyázzunk, hogy ami olcsó, az nem biztos, hogy jó is! Nem beszélve arról, hogy új téli gumi megvétele előtt szettben (négy darab abroncs) kell gondolkodni.

Nyugodtan kijelenthetjük, hogy nem az első hó megjelenésekor fogunk téli gumit – ráadásul jó áron – beszerezni. Senki sem a maga ellensége. A legjobb időszak a tavasz vagy késő nyár. Miért is? Emellett szól, hogy ilyenkor olcsón beszerezhető akár a drágább kategória is, mint a tél beköszöntével. Figyeljük az ár-összehasonlító oldalakat, ahol könnyen összehasonlíthatjuk a webshopok kínálatát. Elolvashatjuk a termékjellemzőket, és informálódhatunk a gyártóról is.

Ahogy a gumicserét, úgy a vásárlást sem szabad a legutolsó pillanatokra hagyni, ismered a mondást: „Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra!” Ha nyár végén veszünk új téli gumit, olcsóbban vásárolhatunk prémium márkát is! A döntés a tied, most számold ki, melyik éri meg jobban!

Kép forrása: pixabay

Hasznos tipp: defekttűrő gumiabroncs

Az úgynevezett defektgátló guminak két változata létezik: a „self-supporting” típus, amely olyan abroncs, amelynek a gumirétege vastagabb az átlagosnál, ezáltal képes a nyomáscsökkenést megakadályozni. Abban az esetben, ha defektet kapunk, az autó tömege nem nyomja szét az abroncsot, így megmarad a biztonságos közlekedés.

A másik fajtánál pedig a gumik belsejét egy fémgyűrűvel is kibiztosítják, hogy a legkisebb nyomáscsökkenés következtében is elbírja a személyautónk súlyát. Az ilyen téli gumikat a nevesebb autógyártók is előnyben részesítik, nem véletlen, hogy a BMW egyes típusai már defekttűrő abroncsokkal kerülnek forgalomba.

Mindezek mellett minden hatékony terméknek megvan az ára. Ezek jóval költségesebbek, mint a hagyományos gumiabroncsok. A járművezető vagy tulajdonos dönti el, melyik éri meg neki jobban.

Ettől függetlenül figyelj oda, hogy ötven százalék alatti és kopású abroncsot ne használj, azaz négy milliméternél kopottabb gumival inkább ne indulj el, mert veszélyes lehet rád nézve és utasaidra is!

Ne csak az ár legyen a döntő!

A legtöbb esetben egy jó gumicserével megoldódik a probléma, viszont semmi sem tart örökké, a gumik is kopnak és elhasználódnak. Ilyenkor sajnos újakat kell venni. Ebben az esetben nem mindig a termék ára a legfontosabb tényező. Beszélhetünk a mintázatokról, illetve a tapadási hatékonyságról is.

Ilyenkor alaposan meg kell vizsgálni a téli gumik címkéjét, amely nagyon sok minden jellemzőt tartalmaz adott abroncs esetében. Maga a címke egy 5 literes fogyasztású személyautót tekintve kategóriánként és hozzávetőlegesen 0,1–0,2 L/100 km-es fogyasztásnövekedést eredményezhet.

Ezek a címkék tehát hasznos segítséget nyújthatnak még a gumik megvétele előtt.

A téli gumiabroncs jó befektetés!

Ha úgy döntünk – és szükséges is –, hogy új gépkocsit vásárolunk, akkor megfontolandó, főleg ha négykerék-meghajtású az autó, hogy milyen téli gumit kell venni. Ebben segítségünkre lehet maga a márkaszerviz vagy egy jó gumikereskedés. Másik opció a világhálón lévő webshopok hatalmas választéka.

Új autó vásárlásakor sok esetben már az évszaknak megfelelő gumiszettel vihetjük haza a kedvenc járművünket. Ha pedig a tavaszi szezonban történik mindez, akkor tanácsos megvenni a téligumi-garnitúrát is. Hiszen ősszel vagy télen a termékek – amelyek egész évben kaphatók – ára is magasabb lesz, ami költséggel jár, főleg abban az esetben, amikor prémiumkategóriában reménykedünk. A téli gumi a későbbiekben meg fogja érni az árát. Mi pedig biztonságosan közlekedhetünk, és autónk is meghálálja a „gondoskodást”!

Arról pedig ne feledkezzünk meg, hogy a téli gumiból négyet kell beszerezni, hogy stabilan az úton tartható legyen a személygépkocsi. Mindezek mellett ügyeljünk arra is, hogy a gumiabroncsokat a megfelelő módon tároljuk otthon. Ha ez nem megoldható, akkor szánjunk rá időt és pénzt, hogy megbízható helyen legyenek a gumik. A márkaszerviz mellett a legtöbb márkafüggetlen gumis műhely is kínál ilyen raktározási lehetőséget.

(x)

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában