Rövidhírek

2021.09.16. 08:46

Brillíroztak

Versenyen jártak a Csongrád-Csanád megyei triatlonisták, akik nagyszerű eredményekkel térhettek haza a Balatonman által Balatonkenesén szervezett viadalról.

A szegedi Badar Gergő most sem talált legyőzőre, a rövid táv abszolút bajnokaként ismét szép sikert könyvelhetett el magának.

A speciál és ironman távo­kon is remek teljesítmények születtek, mindkét mezőnyben akadt szegedi dobogós helyezés. Speciál távon Csőke Balázs elsőként, míg az ironman távon Szilágyi Péter másodikként ért célba, Simon Péter pedig a 25–29 éves korosztályban nem talált legyőzőre, ami egy abszolút 5. helyet ért. Szilágyi dobogós hely reményében utazott Balatonkenesére, ám lapunknak el­mondta, titkon reménykedett az első helyben.

– Volt bennem egy kicsi csalódottság. Számítottunk rá, hogy a későbbi első helyezett elmegy majd a biciklis szakaszon, így az volt a taktikám, hogy a futásban behozom a lemaradást, ez végül nem sikerült. Ettől eltekintve természetesen mint minden versenyből, ebből is tudtam tanulni – mesélte Szilágyi Péter.

A szintén szegedi kötődésű Suncity Triathlon Team is kitett magáért, amelynek színeiben 14 kilométeren Szeges Richárd, 7 kilométeren pedig Gábe Tamás szerzett első helyet, ugyanitt Báló Bence a 7. lett. A Tisza-par­­ti egyesület váltója is megér­demli az elismerést: a csapat az iron distance-en csakúgy, mint tavaly, idén is negyedikként végzett. Érdemes még megemlíteni Mátyás Gábor munkáját, aki élete első egyéni triatlonversenyén a 30–34 éves korosztály 3. helyén zárt, ami az abszolút 16. helyre volt elég.