A Szekszárdtól Sátoraljaújhelyig tartó Alföldi Kéktúra 849 kilométer hosszú, és megmutatja a tájegység szinte minden jellegzetességét: a Kiskunság homokos tájaitól a Körös-vidék végeláthatatlan szántóin át egészen a Nyírség erdős területéig. Az útvonalat 1996-ban átadták, a teljes jelzéshálózat és kijelölés az ezredfordulóra készült el.
A három nagy kéktúraútvonal felújítására 2006-ban a Természetbarát Szövetség 7,7 millió forintot kapott. Néhol módosítottak a kijelölt útvonalon, máshol, például a békés megyei szakaszt áthelyezték. A három rész: az Országos, a Rockenbauer Pál Dél-dunántúli, illetve Alföldi Kéktúra.
A legnépszerűbb országos szakasz korábban bekerült a National Geographic legjobban ajánlott 2020-as úticéljai közé.
A korlátozások miatt olyanok is nekivágtak, akik soha korábban nem jártak az országhatáron belüli útvonalakon. A Magyar Természetjáró Szövetség információi alapján: a korábbi évekhez képest tavaly több mint másfélszer annyi igazoló füzet fogyott. Húszezernél is többen indultak el tavaly a legendás Országos Kéktúrán, háromezer-kétszázan a dél-dunántúli és kétezernél is többen az alföldi szakaszon.
Fotó: Tábori Szilvia
Ez mindhárom kéktúrán rekord, az országos részen 168 százalékos az emelkedés.
Összességében az országban már 150 ezer feletti azok száma, akik igazoló füzetet használva járják a kijelölt útvonalakat.
Sokan teljesítették a kéktúrát tavaly: a 1171,8 kilométer hosszú Országos Kéktúrát 387-en, az 541 kilométeres Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúrát 136-an, míg az alföldi részt 89-en járták végig. A 2020-as igazoltan teljesítő túrázók összességében 604 ezer kilométert gyalogoltak Magyarországon – írta az MTI.