2015.12.13. 20:45

Teke: szenzációs Kiss

A férfi tekecsapat szuperliga 11. fordulójában a címvédő, éllovas Szegedi TE a Zalaegerszeget fogadta, és 6:2-re legyőzte, emellett a hazai Kiss Norbert 735 fával új egyéni pályacsúcsot ért el.

Meccskomment

Szél Tibor, a Szegedi TE világbajnok játékosa

– Ez volt az 57. siker, így jövőre rámegyünk a 60 győzelemre. Nehéz meccsre számítottunk a Zalaegerszeg ellen, de az első sorban megszerzett 201 fás előny megnyugtatta a csapatot, így sima győzelem lett a vége. Az ősz szépséghibája az októberi világkupa volt, ha most lenne, jobban szerepelnénk, mert összerázódott a keret. Jól néz ki az eredményem, három szett kiválóan sikerült, kár az utolsó tarolás 44 fás eredményéért...

2008 augusztusa óta vártak arra a Szegedi TE férfi tekései, hogy valamelyikük megdöntse az egyéni pályacsúcsot, és vele kezdődjön az újszegedi teke- és bowlingcentrum dicsőségfalán a lista. A több mint hét év alatt többen is közel kerültek a szerbiai Zavarkó Vilmos (Podberzova, szlovák) által elért 723 fához, ám túlszárnyalni nem sikerült.

És akkor eljött a férfi szuperliga őszi utolsó, 11. fordulója, a nagy rivális, a fiatalítást elkezdő Zalaegerszeg elleni bajnoki. Az első sorban a hatszoros világbajnok Kiss Norbert szenzációs napot fogott ki, és egy 175, majd egy 177 fás szakasz után jött az a szett, amelyre örök életében emlékezik majd. A harminc dobásnak éppen a fele 9-es lett – van, akinek az egész mérkőzés 120 gurítása alatt sem jön össze ennyi. És amellett, hogy élete legjobb szettje lett 209 fával, az utolsó periódusban a pályacsúcsért harcolt – sikerrel. Újabb 174 fa után a vége: 735 fa!

Ezek után a mérkőzés megnyerése sem okozott gondot a szegedieknek, akik az elmúlt két és fél év alatt az 57. bajnoki sikerüket aratták.

Ernyesi Róbert csapatponttal búcsúztatta az évet. Fotó: Karnok Csaba

Jegyzőkönyv

Férfi tekecsapat szuperliga, 11. forduló, végeredmény: Szegedi TE–Zalaegerszeg 6:2 (3884:3604). A párok: Szél T.–Járfás Sz. 1:0 (3:1, 667:605), Kiss N.–Pákai Zs. 1:0 (4:0, 735:596). I. Kovacsics–Takács T. 1:0 (4:0, 662:568), Fehér B.–Fehér Z. 0:1 (2:2, 603:628), Budai Á.–Nemes A. 0:1 (1:3, 595:609), Ernyesi R.–Kozma K. 1:0 (3:1, 622:598). Ifjúságiak: Szegedi TE–Zalaegerszeg 0:4 (1136:1174).