2017.08.23. 23:08

Először játszottak döntetlent: idegenben is jobban futballozott ellenfelénél a Szeged 2011

Megszületett az NB II-es szezonban a Szeged 2011- Grosics Akadémia labdarúgócsapatának első döntetlenje: a hétközi ötödik fordulóban Budafokon játszott 0-0-t Supka Attila együttese. A vezetőedző mégsem volt elégedett.

Gyúrós István

Budafok–Szeged 2011-Grosics Akadémia 0–0

Merkantil Bank labdarúgó NB II, 5. forduló. Budafok, Promontor utca, 500 néző. Vezette: Bogár Gergő (Szert, Varga G.).

Budafok: Somogyi – Harsányi I., Vaszicsku, Csizmadia, Vég – Vass M. (Margitics, 55.), Veszelinov (Pölöskey, 81.) – Kovács D., Nagy T., Ihrig-Farkas (Vankó, 69.) – Kerekes K. Vezetőedző: Prukner László.

Szeged 2011-Grosics Akadémia: Szántai – Coroian, Causic, Farkas M., Zabari (Kasuba, 55.) – Horváth A. – Molnár J., Pászka, Nicorec (Germán, 66.), Balázs R. (Balogh G., 62.) – Zádori. Vezetőedző: Supka Attila.

Sárga lap: Veszelinov (45.), ill. Coroian (25.), Pászka (91.).

Két győzelemmel és két vereséggel a háta mögött lépett pályára a Szeged 2011-Grosics Akadémia a labdarúgó NB II ötödik fordulójában, ahol a csapat megszerezte első döntetlenjét a szezonban. Supka Attila együttese a korábbi FTC-edző, az 1983–1984-es szezonban a SZEOL AK-ban futballozó Prukner László csapatánál, a tavaly az NB III Közép csoportját utcahosszal megnyerő Budafoknál ikszelt gól nélküli meccsen.

A Causic (26) vezette védelem jól vizsgázott a Budafok ellen. Fotó: Szeged 2011

Az első negyedóra a hazaiakról szólt, ám utána a Szeged 2011-nek is adódtak lehetőségei. Zádori Krisztián és Balázs Richárd próbálkozott kétszer, ám minden esetben a helyén volt Somogyi kapus. A második félidő elején Zabarit és Balázst is sérülés miatt kellett lecserélni – a gyulai székhelyű együttes egyébként ugyanazzal a kezdőcsapattal állt fel, mint a hétvégi, Szolnok elleni siker során. A Szeged 2011 irányította a játékot, Molnár János lövésénél és Zádori fejesénél is bravúr kellett a hazai kapustól. A 88. percben mégis a Budafok talált a kapuba, ám les miatt érvénytelenítették a találatot. Maradt a gól nélküli döntetlen. A Szeged 2011 vasárnap 17.30- tól a Budaörsöt fogadja.

Supka Attila: – Úgy érzem, itt hagytunk két pontot, mert több lehetőségünk volt. Bízom benne, hogy a lendület és az akarat megmarad a hétvégére, és akkor hazai pályán győzni tudunk a Budaörs ellen.

További eredmények: Budaörs–Kazincbarcika 6–2, Vác– Sopron 1–1, Szolnok–MTK 1–2, Cegléd–ETO FC Győr 2–1, Nyíregyháza–Soroksár 1–1, Békéscsaba–Mosonmagyaróvár 2–0, Csákvár–Zalaegerszeg 1–2, Siófok–Kisvárda 1–2, Gyirmót–Dorog 3–2.