2019.09.25. 10:18

Pályán az utánpótlás

Jégkorong

A Goodwill Pharma Szegedi Vízmű utánpótlásából három lány, Börcsök Dóra, Ilisz Emese Tea és Mák Panni is meghívást kapott a magyar U14-es válogatott összetartására a Tüskecsarnokba. Ezek az események az ország legjobb korosztályos hokisai részére szervezett budapesti találkozók, amelyekkel a későbbi meccsekre alapozzák meg a keret összeszokottságát. Szegeden jó pár lány pallérozódik a fiúk között, most hárman utazhattak el a nemzeti csapathoz.

Goodwill Pharma Szegedi Vízmű–Pest­erzsébeti Hockey Club-Farkasok 0–9 (0–3, 0–3, 0–3)

U18-as bajnokság, kvalifikáció, 5. forduló.

Goodwill Pharma Szegedi Vízmű: Hüvös Gábor Bendegúz (83%) – Ferró Norbert, Markulik Kende, Sánta William, Vastag Márk, Peceric Petar. Csere: Sebők Dominik Béla – Sebők Krisztián Martin, Szalai Gergő Bence, Kozák Ákos, Vadkerti Zalán, Faragó Marcell – Pallós Bertalan, Balogh Máté István. Edző: Csiki Csaba.

Goodwill Pharma Szegedi Vízmű–Debreceni Hoki Klub 0–12 (0–1, 0–5, 0–6)

U14-es bajnokság, B csoport, 1. forduló.

Goodwill Pharma Szegedi Vízmű: Veress Bence (74%) – Dobó Ármin, Rózsa Marcell, Fábián Simon, Pallós Zsombor, Vörös Henrik Zsigmond. Csere: Borbély Balázs, Szabó Marcel, Gyenge Iván, Peceric Slaven, Vastag Ivett – Paróczy Szabolcs, Kékesi Miksa, Szabó Bence, Wehli Marcell. Edző: Balázs Csongor.

Kézilabda

ÓAM Ózdi KC–FKSE-Algyő 23–15 (12–7)

Férfi serdülő NB II Keleti csoport, Ózd.

FKSE: HÓDI – Szilasi 2, Farkas 2, Temesvári 2/1, Záhonyi 4/1, Czeglédi 3, Szekeres. Csere: Kőszegi (kapus), Vass, Kovács, Hangai, Kürti 2. Edző: Kovács Bence.

Kovács Bence: – Nem szeretek úgy mondatot kezdeni, hogy ha. De ha többet futunk, nem hagyunk ki ennyi ziccert, és kevesebb a technikai hiba, akkor megnyertük volna a mérkőzést. A védekezésünk kifejezetten jó volt, de saját magunkat vertük meg sajnos. Dolgozunk tovább.

Bácsalmási PVSE–FKSE-Algyő 18–41 (10–25)

Női ifjúsági bajnokság, NB III, J csoport, Kelebia.

FKSE: SZILÁGYI 2/1 – Mazurák 1, MIRCSE 7, SZATMÁRI 7/1, SULYOK 8/2, Túri 3, BÉKÉSI 3. Csere: BODOR (kapus), Savanya 1, Lantos 3, Czifra, STACHÓ 3, Székesi 1, Igaz 2/1. Edző: Draxler Orsolya, Gera Pál.

Gera Pál: – Szerényebb képességű ellenfelünk ellen határozottan léptünk fel, és az első perctől kezdve megmutattuk, hogy nyerni jöttünk.

BVSC-Zugló–FKSE-Algyő 19–30 (9–13)

Női serdülőbajnokság, NB II Keleti csoport, Budapest, Szőnyi út.

FKSE: SZILÁGYI – SAVANYA 5, Belovai 4, FÜZESY 4, SULYOK 5, Lantos 1, FARKAS 4. Csere: NYERGES (kapus), Mazurák 2/1, Molnár Cs. 2, ÁCS 2, Czifra 1/1, Békési. Edző: Gera Pál.

Gera Pál: – Gratulálok két fiatal játékosunknak (Nyerges Mesi es Ács Mesi) az U13-as csapatunkból felhozva, nem megilletődve szálltak be, kivették a részüket ebből a győzelemből, fegyelmezett játékkal hoztuk el a két pontot. Gratulálok a csapatnak!

Bp. Elektromos SE–FKSE-Algyő 26–34 (12–21)

Férfi ifjúsági NB II Keleti csoport, Budapest, Népfűrdő utca.

FKSE: BORÓCZKY- Kremer 1, Míg 2, TÓTH 4, BAJUSZ 5, VASS 7/3, CSÓTI 7. Csere: Széll (kapus) Mészáros 2, Kiss 3, Kovács 2, Pintér, Nagy 1, Janecskó. Edző: Prislinger Tibor.

Prislinger Tibor: – Az első félidő álomszerű volt. Fegyelmezetten, jól védekeztünk, és ebből könnyű gólokat tudtunk szerezni. A második félidőben bennmaradtunk az öltözőben, de a végjátékban sikerült felébrednünk. Erre az első félidei játékra lehet építenünk.

Csepel DSE–PICK Szeged II. 28–34 (10–15)

Férfi kézilabda, ifjúsági II. osztály, Keleti csoport, 2. forduló. Budapest.

A szegedi gólszerzők: Csamangó 7, Juhász 6, Tóth Á. 5, Kocsik 4, Érces 3, Dancsik 2, Józsa 2, Borbély 2, Szalai 1, Zöldi 1, Császár 1.

Szabó Péter, a PICK Szeged II. edzője: – A most feljutott Csepel otthonában magabiztosan kezdtük a mérkőzésünket. Határozott védekezésünknek és pontos támadásainknak köszönhetően fokozatosan növeltük előnyünket, így ötgólos vezetéssel vonulhattunk a félidőre. Sajnos a második játékrészben védekezésünk stabilitása visszaesett, így bár előnyünket végig megtartottuk, de nem nyugodhattunk meg, mert a szívósan küzdő hazaiakat nem tudtuk leszakítani magunkról. Végül magabiztosan nyertünk, de dolgoznunk kell rajta, hogy mindkét félidőben minőségi játékot produkáljunk.

Gyöngyösi KK–PICK Szeged 23–29 (9–12)

Fiú ifjúsági II. osztály.

A szegedi gólszerzők: Bakó 6, Nagy B. 6, Csengeri 5, Szőllősy 3, Janecskó 3, Szőnyi 2, Pácza 2, Herbert 1, Kiss L. 1.

PICK Szeged–Gyömrői Kézilabda Akadémia 27–25 (13–11)

A szegedi gólszerzők: Janecskó 6, Bakó 5, Csengeri 4, Szőnyi 4, Pácza 2, Herbert 2, Szőllősy 2, Kucsera 1, Kiss L. 1.

A PICK Szeged tagjai: Áncsán Barnabás, Beslity Donát, Kovács Bence Máté, Miklós Csongor Márton, Szőllősy Tamás, Pácza Dániel, Bakó Bálint, Herbert Benedek Ádám, Janecskó Alex, Csengeri Botond, Kiss Levente, Kucsera Máté, Csupor Albert Dezső, Nyíri Márk, Nagy Botond, Szőnyi Zalán. Edző: Balda Ákos.

Balda Ákos: – A Gyöngyös ellen végig vezetve nyertünk. Az első félidőben már ötgólos előnyben is játszottunk, plusz szünetre hárommal mehettünk. A második játékrészben 26–19-nél mutatta az eredményjelző a legnagyobb különbséget, végül hatgólos sikert arattunk. A második találkozónkon a Gyömrő ellen is magabiztosan vezettünk az első húsz percben öt találattal, de sajnos ismét megengedtük az ellenfélnek a felzárkózást, így pihenőre 13–11-gyel mentünk. A második félidő tizenötödik minutumáig mi kézilabdáztunk előnyben, majd az ellenfél átvette a vezetést. Az utolsó öt percet egymásért harcolva 5–2-re megnyertük, így fordítottunk. Kúsztunk-másztunk minden labdáért, és úgy küzdött a csapat, amit szeretnék látni a jövőben is, és nem csak pár perc erejéig. Gratulálok a fiúknak a két nyert meccshez.

Vízilabda

Véget ért az I. osztályú fiú utánpótlás vízilabda-selejtező. A Legrand-Szentes remekelt, így az 1–8. hely között szerepelhet a bajnokságban, míg a Szegedi Vízipóló Suli a 9–16. helyért folytathatja a küzdelmet a bajnokságban.

Ifjúságiak

Legrand Szentes–Honvéd 7–6 (2–1, 2–3, 1–1, 2–1)

A szentesi gólszerzők: Kürti-Szabó 3, Kasza D. 2, Bozó 1, Barna 1.

Legrand Szentes–UVSE I. 5–15 (1–4, 1–4, 2–2, 1–5)

A szentesi gólszerzők: Barna 2, Makán 1, Kürti-Szabó 1, Takács 1.

OSC–Legrand Szentes 6–11 (1–5, 2–2, 2–2, 1–2)

A szentesi gólszerzők: Mácsai G. 5, Kasza D. 4, Barna 1, Korom 1.

Szegedi VPS–Szolnok 4–6 (1–5, 3–4, 0–2, 0–5)

A szegedi gólszerzők: Lakatos, Mekkel, Antal, Kresák.

SZVPS–BVSC 2–18 (1–4, 0–4, 0–3, 1–7)

A szegedi gólszerző: Antal 2.

SZVPS–Szombathely 13–14 (4–3, 3–3, 1–3, 5–5)

A szegedi gólszerzők: Antal 6, Lakatos 3, Mekkel 2, Savanya 2.

Serdülő

OSC–Legrand Szentes 6–16 (0–6, 1–3, 3–3, 2–4)

A szentesi gólszerzők: Kasza D. 4, Gila 3, Kürti-Szabó 3, Makán 2, Kormányos 1, Takács 1, Vecseri 1, Rébeli Szabó 1.

Legrand-Szentes-Honvéd 12–8 (5–2, 3–2, 4–1, 0–3)

A szentesi gólszerzők: Kasza 5, Makán 3, Gila 2, Kürti-Szabó, Takács, Rébeli, Félegyházi.

Legrand-Szentes–UVSE 8–19 (3–4, 1–5, 1–2, 3–8)

A szentesi gólszerzők: Makán 2, Félegyházi 2, Kormányos, Gila, Kürti-Szabó, Pellei.

SZVPS–BVSC 8–24 (1–6, 2–7, 2–4, 3–7)

A szegedi gólszerzők: Savanya 3, Mikházi, Lakatos, Leinweber, Galántai, Pörge.

SZVPS-Szolnok 11–15 (2–5, 4–5, 3–2, 2–3)

A szegedi gólszerzők: Lakatos 2, Berkó 2, Mikházi, Savanya, Leinweber, Horváth, Meleg, Pörge, Ladóczki.

SZVPS–Szombathely 18–12 (5–2, 5–3, 4–4, 4–3)

A szegedi gólszerzők: Lakatos 5, Berkó 5, Tanács 5, Mikházi, Savanya, Szabó.

Gyermek

Legrand Szentes–Honvéd 9–5 (2–0, 1–1, 2–0, 4–4)

A szentesi gólszerzők: Varga M. 3, Busi 2, Melkuhn 2, Papp P. 1, Gila 1.

Legrand Szentes–UVSE I. 11–23 (0–7, 4–3, 5–9, 2–4)

A szentesi gólszerzők: Varga M. 6, Papp P. 2, Fábián 1, Melkuhn 1, Gila 1.

OSC-Legrand Szentes 21–6 (4–0, 3–1, 6–3, 8–2)

A szentesi gólszerzők: Molnár B. 2, Varga M. 2, Busi 1, Fábián 1.

SZVPS–Szombathely 16–14 (4–3, 3–6, 4–2, 5–3)

A szegedi gólszerzők: Horváth 5, Pörge 5, Molnár L. 2, Leinweber, Körtvélyessy, Meleg, Sallai.

SZVPS–BVSC 16–8 (4–2, 6–0, 3–3, 3–3)

A szegedi gólszerzők: Leinweber 6, Pörge 3, Körtvélyessy 2, Körmendi 2, Szabó 2, Meleg.

SZVPS–Szolnok 14–15 (2–5, 6–4, 2–4, 4–2)

A szegedi gólszerzők: Leinweber 4, Körmendi 3, Pörge 3, Körtvélyessy 2, Horváth, Meleg.