Nagyatádon és a Mátrában versenyeztek

2020.08.21. 10:06

Gábe Tamás bajnok lett

A Heves me­­gyei Ecséden, a Vég-tónál ren­­dezte meg a Három Mozgás Vízi- és Szabadidősport Egyesület az I. Mátra aquatlon országos bajnokságot, amelyen összesen 460 versenyző indult, ebből 132-en a felnőtt korcsoportban.

A szegedi Suncity Triathlon Team sportolója, Gábe Tamás a 30–35 éves korcsoportban in­­dult, amelyben 750 méter úszás és 5 kilométer kerékpározás volt a kiírt táv. Gábe remek versenyzéssel végül bajnok lett a saját korcsoportjában.

– Örülök, mert a győzelmem sok pontot jelent az egyesület számára, mivel 2019-hez ha­­sonlóan idén is van ob-címem. Rettentően nehéz volt a pálya, és csúszott is a startunk, mivel 45 percig özönvíz zúdult le, illetve villámlott, utána pedig 90 százalékos páratartalomban kellett teljesíteni a távot. A felnőtt férfi mezőnyben, az abszolút kategóriában 10. he­­lyen végeztem – nyilatkozta lapunknak Gábe Tamás.

Gábe legközelebb szeptember 13-án Balatonkenesén áll rajthoz ironman távon: ez lesz az év egyik legnehezebb pályája és versenye.

Az I. Mátra aquatlon országos bajnokságon további Csongrád-Csanád megyei versenyzők is elindultak, közülük Jáger Dávid abszolútban 108., a 25–29 évesek kategóriájában 3. helyen zárt.

Nagyatád adott otthont az eXtremeMan 30. hosszú távú triatlon országos bajnokságnak, amelyen szép számmal szerepeltek Csongrád-Csanád megyei versenyzők, akik teljesítették a számukra előírt tá­­vot. Joó András (Titán TC) az abszolút 125. hely mellett a 40–44 éves kategóriában 39., Bárkányi Gábor abszolútban 178., a 45–49 éves kategóriá­ban 36., dr. Tömböly Csaba (Ti­­tán TC) abszolútban 339., a 45–49 éves kategóriában 83., Medve László (Hód-Triatlon SE) abszolútban a 360., dr. Ábrahám Krisztina (Titán TC) abszolútban 14., a 40–44 éves kategóriában 3. lett, míg a Firkások nevű váltó (Pék Eszter, Gábe Tamás) abszolútban 8., a 2 fős váltóban 3. helyen zárta a nagyatádi viadalt.

Több szegedi sportoló is részt vett ezen az eseményen, ám ők más klubhoz vannak leigazolva: így Szekeres Péter abszolútban a 280., a saját ka­tegóriájában 65., Bullás László abszolútban 87., a 40–44 évesek között 26., míg dr. Molnár István abszolútban 34., a 45–49 éves kategóriában 7. he­­lyen fejezte be a viadalt.