NB II.

2021.02.07. 17:13

Fordított a szombathelyi Haladás Szegeden – Fotók

A labdarúgó NB II 23. fordulójában a 16. Szeged a 7. helyen álló Haladást látta vendégül.

Szeged, 20210207. Szeged GA-Haladás foci mérkőzés. Fotó: Frank Yvette (FY), Délmagyarország

Fotó: Frank Yvette

A találkozó első félidejében mindkét csapat egy-egy gólt szerzett, majd a hajrában a vendégek egy bal oldali támadás végén megszerezték a győztes találatot is.

Összefoglaló

Egészen jó iramú mérkőzést játszott a két csapat egymással. Az első félidőben hiába volt fölényben a Haladás, a 16. percben egy remek kontra után Jovanovic kilőtte a jobb alsó sarkot. A szombathelyiek ezután is többet birtokolták a labdát, de a góljuk teljesen váratlanul jött: egy büntetőt túl jól indulattal adta meg a Deák és Medgyes közötti párharc után a 11-est, amelyet Németh Márió értékesített.

A második félidőben már nem volt annyi helyzet, mint az elsőben, és a hajrában a Haladás egy bal oldali támadás végén megszerezte a győztes találatot.

Mestermérleg

Dragan Vukmir: – A mai mérkőzés megmutatta, hogy néhány játékos nem túl jól viseli a nyomást. Az első félidőben megvoltak a helyzeteink, de megint nem találtunk be másodszor. A szünet után már nem volt annyi lehetőségünk, mint előtte, és sajnos az ellenfél a hajrában betalált. Minden meccsen van hiba hátul, ez egyáltalán nem elfogadható.

Mátyus János: – Ilyen meccsre számítottunk. Az első félidőben voltak gondjaink, nem tudtunk a Szeged fölé nőni. A szünet után már megérdemelten szereztük meg a győztes gólt, de a Szeged is amrkánsan játszott.

LABDARÚGÓ NB II

23. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–2 (1–1)

Szeged, Szent Gellért Fórum, zárt kapuk mögött. Vezette: Szilágyi Sándor (Kis Zoltán, Belicza Bence)

SZEGED-CSANÁD GA: Varga B. – Ódor (Kővári, 87.), Pejovic, Deák I., Mohl – Jovanovic, Simon Á. – Varga Sz. (Bitó, 87.), Germán (Gajdos, a szünetben), Dobos Á. (Gréczi, 64.) – Grumic (Kóródi, 64.). Vezetőedző: Dragan Vukmir

HALADÁS: Verpecz – Schimmer (Jancsó, 78.), Mocsi, Debreczeni Z. (Doktorics, 52.), Németh Mi. – Kiss B., Csilus, Holdampf, Bosnjak – Németh Má. (Dragóner, 66.), Medgyes. Vezetőedző: Mátyus János

Gólszerzők: Jovanovic (16.), ill. Németh Má. (45., 11-esből) , Medgyes Z. (85.)

PERCRŐL PERCRE

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés.

90. perc: Simon Á. fejelt fölé. 3 perc a ráadás.

87. perc: Bitó és Kővári jön hazai oldalon, Ódor és Varga Sz. jött le.

85. perc. GÓÓÓÓL! 1-2. Bal oldali támadás után Medgyes Z. érkezett a rövidre, és a kapuba pörgette a labdát, 1-2.

83. perc: Mocsi sárgát kapott.

78. perc: Schimmer megsérült, Jancsó váltja.

73. perc: Medgyes Z. messziről lőtt két méterrel fölé.

68. perc: Varga Sz. 20 méterről lőtt fölé.

67. perc: Medgyes Z. lőtt mellé a röviden.

66. perc: Dragóner Németh Má. helyére.

64. perc: Kettős szegedi csere: Kóródi és Gréczi érkezik, Grumic és Dobos Á. jön le.

54. perc: Holdampf durrantott fölé 22 méterről.

52. perc: Doktorics érkezik Debreczeni Z. helyére.

Véget ért az első félidő.

45. perc: Deák kapott sárgát.

44. perc: Német Má. belőtte a jobb alsóba, 1-1.

44. perc: szombathelyi 11-es. Németh Má. eladta a nagy halált Deákkal szemben, a bíró 11-est ítélt.

37. perc: Dobos Á. jobb oldali lapos beadása elment Grumic előtt, Varga Sz. éles szögben beérte a labdát, de már csak fölépattintotta.

35. perc: Németh Mi. balról betört a 16-oson belülre, lőtt, Pejovic testtel blokkolt.

23. perc: Németh Mi. kapott sárga lapot.

21. perc: Grumic vette le Varga Sz. emelését a 16-oson belül, dropból ballal a bal felső sarok mellé lőtt.

18. perc: Varga Sz. erőből lőtte a kapu elé a labdát, nem érkezett senki az ötösön.

16. perc: GÓÓÓÓL! 1–0. Szép szegedi támadás futott a bal oldalon, Germán készítette le a labdát JOVANOVICNAK, aki a 16-oson kívül tolt egyet rajta, majd laposan a jobb alsóba gurított, 1-0.

14. perc: Varga Sz. balról ad be laposan, Dobos valahogy beleér, de a labda mellémegy.

11. perc: Ódor jobb oldali lapos beadásáról Grumics éppen csak lemarad, a visszaemelt labdát Germán gyengén melléfejelte.

10. perc: Jobbára a Haladásnál a labda, a Szeged inkább kontrázik.

2. perc: Grumics kap remek labdát, az ötös sarkán szerelik szögletre.

1. perc: Megkezdődött a mérkőzés, fekete-kékben a Szeged, fehér szerelésben a Haladás.

A meccs teljes egészében itt tekinthető meg

A Szeged-Csanád GA kezdője három helyen változott a korábbihoz képes: Takács J. helyett Varga B. kezd a kapuban, míg az öt sárgás Oláh Gergő helyett a hosszú idő után visszatérő Jovanovics, Gajdos helyén pedig Varga Sz. kezd.

Néhány szegedi ultra még ebben a nehéz helyzetben is kitart a csapat mellett a Szent Gellért Fórum mögött. Fotó: Frank Yvette