Férfi kézilabda

2023.01.13. 06:00

A Pick Szeged 6 játékosa 17 góllal indította a világbajnokságot

Magyar siker mellett két történelmi győzelmet is hozott a férfi kézilabda-világbajnokság első játéknapja, amelyen az OTP Bank-Pick Szeged nyolc játékosa lépett pályára, közülük hatan tizenhét gólt szereztek összesen.

Imano Garciandía (a labdával) két gólt lőtt Montenegró ellen a spanyol válogatott mezében.

Forrás: MTI

Fotó: Lukasz Gagulski

Az első félidőben Rosta gólerős játékával épített nagyobb előnyt a válogatottunk. A szegedi beálló öt góllal zárt, poszttársa, Bánhidi Bence néggyel, míg Bodó Richárd háromszor, Szita Zoltán kétszer volt eredményes. A kapus Mikler Roland az első félidőben védte a magyar kaput, a hivatalos statisztika szerint tizenöt lövésből négyet hárított. Magyarország 35–27-re győzte le Dél-Koreát.

Szlovénia tükörsima, 33–19-es sikert aratott Szaúd-Arábia ellen, Borut Mackovsek nem lőtt gólt, míg Dean Bombac nem került be a szlovének meccskeretébe.

A magyar válogatott csoportjában Izland magas színvonalú találkozón 15–15-ös első félidő után 30–26-ra győzte le Portugáliát. Miguel Martins a portugáloknál egy gólt lőtt.

30–25-ös győzelemmel kezdte a tornát Spanyolország, amelynek mezében bemutatkozott nagy tornán az OTP Bank-Pick Szeged jobbátlövője, Imanol Garciandía, aki két góllal járult hozzá a sikerhez.

Irán és Zöld-foki szigetek válogatottja első világbajnoki győzelmét könyvelhette el történelme során férfi kézilabdában.

Eredmények, 1. forduló, A csoport: Spanyolország–Montenegró 30–25 (15–12), Irán–Chile 25–24 (13–11). C csoport: Svédország–Brazília 26–18 (11–9), Zöld-fokiszigetek–Uruguay 33–25 (17–11). D csoport: Izland–Portugália 30–26 (15–15), Magyarország–Dél-Korea 35–27 (21–11). B csoport: Szlovénia–Szaúd-Arábia 33–19 (16–8). Szerdán játszották: Franciaország–Lengyelország 26–24 (14–13).