Elveszítették az első helyosztót Ságodi Róberték

Kína nyert, a 13-16. helyért játszik az U19-es válogatott.

V. P.

Nem sikerült győzelemmel kezdeni a helyosztókat.

Fotó: fiba.com

Az alsóházi helyosztók első körében Kína volt a magyar fiú U19-es kosárlabda-válogatott ellenfele.

A pénteki találkozó nagyon hullámzó játékot hozott. Az első negyed csupán kilenc hazai pontot hozott, ám a másodikat sikerült 24-14-re megnyerni. A harmadik felvonást a kínaiak nyerték simán, a végjátékban pedig szintén jobban összpontosított az ázsiai gárda.

A magyarok szombaton a Koreai Köztársaság-Madagaszkár párharc vesztesével folytatják a 13-16. helyért.

A magyar csapatban a hódmezővásárhelyi Ságodi Róbert 16 percet töltött pályán, ez alatt 4 pont, egy lepattanó, 2 gólpassz és 2 eladott labda, valamint egy szerzett labda került a neve mellé.

Magyarország–Kína 66–76 (9-17, 24-14, 15-24, 18-21)
Fiú U19-es kosárlabda-világbajnokság, Debrecen, helyosztó.
Magyarország: Csendes 13/3, Meszlényi 7, Hajdu 16/12, Cseh 4, Csuti 17/9 Csere: Csátaljay 4, Pleesz, Ságodi 4, Schmera, Tóth 1, Várszegi.