Hullámzó meccsen szenvedett vereséget a Vásárhelyi Kosársuli.

Delmagyar.hu

Szép számú közönség előtt szenvedett vereséget a Vásárhelyi Kosársuli.

Fotó: Vásárhelyi Kosársuli

A tavaly még a Piros csoportban érdekelt Nagykőrös volt a Vásárhelyi Kosársuli az NB I./B Zöld csoportjának 10. fordulójában.

A negyedik percben már 13–3-ra vezettek a vendégek, majd a 16. percben ledolgozta kétszámjegyű hátrányát a Kosársuli. Knyur hármasa, majd Borbáth kosara után 33–33, sőt, nem sokkal később már hat ponttal a vásárhelyieknél volt az előny. A nagyszünetre végül Mészáros kosara után 42–39-re vásárhelyi vezetéssel mentek a csapatok.

A harmadik negyed visont döntőnek bizonyult: egy 18–0-ás futással fordítottak a vendégek, és olyan előnyre tettek szert, ami a meccs végéig kitartott. Egyszer ugyan öt pontra feljöttek a vásárhelyiek, de állandósult a tíz pont körüli különbség, majd az utolsó negyedben 66–73 után egy időkérést követően egy 8–0-ás szériával végleg lezárták a meccset.

A Kosársuli ezzel hatodik alkalommal kapott ki a szezonban, a bajnokságot pedig szerdán a közvetlen rivális Veszprém otthonában folytatja.

Utasi Gábor: Gratulálok a nagykőrösi csapatnak! A srácok megcsinálták, amire készültünk, de ezt a játékot pontra játsszák, és sajnos most nekünk nagyon nem mentek be a kinti dobásaink, amikre építettük a taktikánkat. Ez megbosszulta magát.

Vásárhelyi Kosársuli-Nagykőrösi Sólymok KE 72-87 (19-25, 23-14, 13-24, 17-24)
Férfi kosárlabda NB I./B Zöld csoport, 10. forduló. Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 450 néző. Vezette: Téczely, Farkas, Nagy.
Kosársuli: Borbáth 13/3, Balogh 8, Bálint 11, Pinnyey 15/3, Kelemen 19/9. Cserék: Kass 3/3, Knyur 3/3, Bősz.
Edzőpáros: Utasi Gábor, Saša Vejinović.
Nagykőrös: Mészáros 13/3, Molnár 17/3, Kocsis, Fehér 17/3, Timkó 8. Cserék: Tóth 22/12, Mári 8, Filep 2
Vezetőedző: Kovács Márk.