2015.08.12. 10:04

95 évesen úszott világrekordot Béla bácsi

A felnőtt úszó-világbajnokság már véget ért Kazanyban, de a szeniorok korosztályos bajnoksága még tart. A 95 éves szegedi Bánki Horváth Béla 200 méteres hátúszásban korosztályos világrekorddal nyert.

H.L.

A 95 éves Bánki Horváth az egész vb legidősebb résztvevője. 200 háton 5 perc 24 másodperc 20 századmásodpercet úszott. A korábbi csúcsot 21 évvel ezelőtt állították be. Bánki Horváth januárban a mostani világcsúcsánál is jobb idővel nyerte a magyar bajnokságot, de nem hitelesítették, mert nem volt speciális időmérő.

95 évesen úszott világrekordot Béla bácsi.
A vb honlapjának nyilatkozó magyar úszót is meglepte, milyen jól sikerült a futama. Azt mondta, józan élet, a helyes táplálkozás és a rendszeres sport miatt őrizte meg egészségét. Minden második nap edz, 800 métert úszik. Az év elején nekünk is interjút adott.

Bánki Horváth 21 évvel ezelőtt indult először szenior vb-n, azóta 13 aranyat nyert, egy váltóvilágcsúcsot is elért. Kazanyban még négyszer úszik.

Mindig kéznél a kellékek. A 94 éves Bánki Horváth Béla minden másnap úszik. Fotó: Frank Yvette