2015.09.18. 12:46

Vereség a csehek ellen, a hetedik helyért folytathatja a Vidux a BL-ben

Kikapott a cseh Viktoria Brno Sportprofittól az 5-8. helyért rendezett meccsen a Vidux Tisza Squash SE fallabdacsapata. A krakkói Bajnokok Ligája-döntőben a szombati zárónapon a hetedik hely lesz a tét.

Gyúrós István

Vidux Tisza Squash SE-Viktoria Brno Sportprofit (cseh) 0-4

Férfi fallabda Bajnokok Ligája, az 5-8. helyért, Krakkó.

A párok:

Sebők Benedek-Martin Svec 1:3 (11-9, 4-11, 3-11, 8-11)

Vas Máté-Daniel Mekbib 0:3 (6-11, 3-11, 6-11)

Hoffmann Péter-Michal Jadrnicek 0:2 (3-11, 9-11) - dead rubber

Kiss Dániel-Jan Ryba 0:2 (2-11, 6-11) - dead rubber

10:51

Elérkezett a harmadik, pénteki nap a fallabda BL-ben. Ma egy meccse lesz a szegedieknek, az ellenfél 13 órától a nyolcadik kiemelt cseh Viktoria Brno Sportprofit. Az esélyek a csehek mellett szólnak, ám mivel a Vidux szerdán már legyőzte az ötödik kiemelt finn csapatot, akár ma is képes lehet meglepetésre.

12:55

Siralmas állapotok a Wifi terén Krakkóban, de megküzdünk az elemekkel! Mindjárt kezdődik a meccs, egy pályán, Vas Máté az első szegedi játékos.

12:58

Kis cukiság: a Vas testvérek, Máté és Márton kisgyerekként Palmer-DVD-t kaptak karácsonyra a szülőkről, most pedig aláíratták az ausztrál világbajnokkal, aki ellen tegnap játszott a Vidux.

13:03

Az 1-es pályán, egymás után lesznek a meccsek: Vas Máté kezd, majd jön Sebők Benedek, Kiss Dániel és Hoffmann Péter.

13:11

7-5-ös hátrányban Vas az első szettben.

13:12

11-6-tal a cseh játékosé az első szett.

13:15

A csehekről tudni kell, hogy a két klubnak 15 éves baráti kapcsolata van: együtt kezdték az utánpótlásnevelést, a Brno játákosai ugyanúgy a saját utánpótlásukból kerültek ki, mint a szegedieké.

13:18

7-2 oda eddig a szett.

13:19

11-3 a szett Mekbibnek.

13:28

11-6 az utolsó szett, 3:0-ra nyert a cseh, előnyben a Brno.

13:56

11-3 a harmadik szett Svecnek. Sebőkön látszik hogy elfáradt, nagy tempójú a találkozó.

14:00

3-3 a szett!

14:07

Az utolsó szettben mmindent kiadott Sebők, ha kellett, vetődött is, de 11-8-cal Svec nyert. Eldőlni látszik a meccs, innen két győzelem kellene a Viduxnak, és maximum egy szettet bukhatnak.

14:12

Jön Kiss Dániel meccse, kellene a 3:0! Érdekesség, hogy ellenfele, Jan Ryba csak tegnap érkezett Krakkóba, azért kellett őt "behívni", mert az egyik cseh megsérült tegnap.

14:21

Ryba nagyon bekezdett, 0-2 után 11-2-re hozza a szettet. Innentől kezdve az első, szegediek által elbukott szettel biztossá válik a vereség is.

14:26

5-5-nél jár a játszma.

14:31

11-6 a cseh játékosnak, nyernek a brnóiak.

14:36

Tét nélkül, két nyert szettig lejátsszák a Hoffmann Péter-Michal Jadrnicek találkozót is.

14:58

Hoffmann tét nélküli meccse is véget ért, 11-3, 11-9-re maradt alul.

15:03

- Az esélyesebb csapat nyert. A legjobb nyolc között már csak olyan ellenfelek vannak, amelyeknél aktív PSA-játékosok szerepelnek, nyilvánvalóan a mi gyerekeinknek már a pontszerzés is nagy feladat, óriási erőfeszítéseket igényel. Bátran kijelenthetjük, hogy helyt álltak, szombaton pedig megpróbáljuk legyőzni az ír bajnokot, fokozni a krakkói csodát - értékelt Pápai Miklós, a Vidux edzője.

Pihenő a nap végén.

16:04

Sebők Benedek értékelt!

" data-width="500">
">

Sebők Benedek értékelte a csehek elleni pénteki találkozót

Hatalmas bravúrral jutott be csütörtökön a legjobb nyolc közé a Vidux Tisza Squash SE a fallabda Bajnokok Ligájában. A D csoport 3. fordulójában a szegediek fordulatos meccsen 2:2-es döntetlent játszottak a házigazda krakkói Lifestyles.expert Squash4You-val, így három ponttal, csoportmásodikként léptek tovább.

Az előzetes várakozások alapján a kilencedik hely tűnt a legjobb, még elérhető helyezésnek a világklasszisokkal teletűzdelt mezőnyben, ezt már most túlteljesítette az együttes.

A délutáni negyeddöntőben a Vidux kikapott a címvédő német BW Worms ellen, így pénteken és szombaton az 5-8. helyért folytathatja a küzdelmeket.

A D csoport végeredménye: 1. Edgbaston Priory (angol) 6, 2. Vidux Tisza Squash SE 3, 3. ESRC (finn) 2, 4. Squash4You (lengyel) 1 ponttal.

Vidux Tisza Squash SE-Lifestyles.expert Squash4You (lengyel) 2-2

Férfi fallabda Bajnokok Ligája, D csoport, 3. forduló, Krakkó.