2019. 05. 23. csütörtök - Dezső Még több cikk.

Megyeegy: Hiába vezetett 2-0-ra az FK

A Csongrád megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában az FK 1899 Szeged fogadta az UTC-t. A kiesési rangadón a hazaiak alig húsz perc alatt a rutinos Dóra János két góljával elhúztak, de még a szünet előtt fordított a szegedi rivális. A második félidő gólváltásából a vendégek jöttek ki jobban, így az FK nagyon nagy bajba került.
FK 1899 Szeged–UTC 3–4 (2–3)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 50 néző. Vezette: Ézsiás Gábor – jól (Kürtösi, Patyi).
FK 1899 Szeged: Kurucsai 3 – Szélpál 5 (Mucsi –), Makai 4, Csuka 5 (Rangos –), Gyurkovics 5, Szalai 4 (Hegyesi –), Dóra J. 6, Varga Z. 4, Heredea 5, Palócz 4 (Herczeg 4), Lengyel 6. Edző: Hüvös Gábor.
UTC: Berta 8 – Zsömbörgi 8, Szántó 8 (Valach –), Kasza 8, Sós 8, Zsibrita 8, Kiss P. 8 (Szatmári –), Deák 8, Pusztai 8, Balogh D. 8, Koncz 8. Játékos-edző: Balogh Dávid.
Gólszerzők: Dóra J. (9., 18., utóbbit 11-esből), Heredea (83., 11-esből), ill. Balogh D. (29.), Kasza (33.), Deák (41.), Zsibrita (66.).
Hüvös Gábor: – Kétgólos előnyről kaptunk ki, ilyen az egész szezonunk. Gratulálok az UTC-nek.
Balogh Dávid: – 0–2-es hendikepről felállva, kontrollálva a mérkőzést magabiztos győzelmet arattunk.

Galéria kép

Röszke  3 (2) HFC II.  4 (2)
Röszke, 150 néző. Vezette: Borbás Bottyán – közepesen (Vida, Kócsó).
Röszke: Fodor Á. 5 – Zsilák T. 5, Zsilák M. 5, Berta 5 (Ördögh Á. –), Szűcs D. 6, Fehér B. 6, Papdi Sz. 5 (Kovács G. 5), Papdi Cs. 5, Szücs S. 6, Tanács R. 5, Márki K. 5. Edző: Pördi Péter.
HFC II.: Kandó 7 – Gyuris 7, Dér 6, Kiss R. 7, Rau G. 7, Szőke 8, Gyüre 8, Bartyik R. 8 (Siber N. –), Bürgés 6, Mohácsi 6 (Perpauer –), Győrfi 8 (Molnár B. –). Edzők: Vinnai István, Bacsa Zsolt.
Gólszerzők: Szűcs D. (12., 28., 80., utóbbit 11-esből), ill. Győrfi (14., 47.), Gyüre (17.), Bartyik R. (48.).
Pördi Péter: – Az első félidő közepén és a második elején kihasználta gyorsaságát a HFC. 2–4 után átvettük az irányítást, illetve a HFC II. átadta a területet, de nem sikerült az egyenlítés. Az akarás dicsérhető, a játék nem.
Bacsa Zsolt: – A végén egy buta tizenegyessel szorossá tettük a mérkőzést. Ezt leszámítva fegyelmezetten játszottunk, szép gólokat lőttünk, és megérdemelt győzelmet arattunk.

SZVSE  5 (3) Szentesi Kinizsi  1 (0)
Szeged, SZVSE-stadion, 100 néző. Vezette: Barta Norbert – kiválóan (Csöngető, Virág).
SZVSE: Miklós 7 – Seres 8, Vastag 8, Csamangó 8, Csanádi I. 8 (Kelemen 7), Fülöp 8, Pócs 8, Végh 8, Szilágyi 8 (Baka 7), Szabó D. 8 (Péter 7), Hatvani J. 8. Játékos-edző: Kelemen Balázs.
Szentesi Kinizsi: Kotvics-Varga 4 – Légrádi 4, Kiss-Kása 4 (Bertók M. 4), Lőrincz 4, Szabó L. 4, Pölös 4 (Plenter –), Prozlik 4, Molnár Zs. 4, Vincze 4, Lázár 4, Juhász 4. Edző: Némethy László.
Gólszerzők: Csanádi I. (3.), Szilágyi (8.), Vastag (31.), Szabó D. (61.), Hatvani J. (76.), ill. Vastag (81., öngól).
Kelemen Balázs: – Erős kezdés után nem álltunk le, és jó játékkal, szép gólokkal fűszerezve sikerült győznünk.
Némethy László: – Hat hiányzónk ellenére sem szabad ilyen hitehagyottan játszani

Csongrád-Kunság A.  0 Tiszasziget  0
Csongrád, 300 néző. Vezette: Tihanyi Gábor – kiválóan (Samu, Szeri).
Csongrád-Kunság Aszfalt: Kovács 8 – Bálint 7, Borda 7 (Farkas –), Sándor 7, Fodor 8 (Sarusi –), Kiss 8 (Szörfi 7), Vitos 7 (Somodi –), Rakonczai 7, Bodor 7, Orovecz 7 (Bartucz 7), Mészáros 7. Edző: Keller Mihály.
Tiszasziget: Tombácz 9 – Zámbori 4, Rutai 4, Réczi 4 (Bálint –), Drágity 4, Fodor 4, Deák D. 4 (Juhász –), Fődi 4, Kökény 4, Papp II. Á., Kántor 4. Edző: Bernát Péter.
Keller Mihály: – A héten tiszta víz került a pohárba, ez tanulság mindenkinek. Nem a Tiszasziget ellen akartunk bizonyítani, csapatmunka volt.
Bernát Péter: – Tavasszal minden ellenfelünknek megadjuk az esélyt arra, hogy higgyenek a legyőzésünkben. A lelkes Csongrád élt is vele, és megérdemelten tartotta otthon az egy pontot. Még annak ellenére is volt esélyünk a győzelemre, hogy Tombácz bravúrral védett ki egy 11-est a hajrába

Foliaplast-Bordány  5 (3) Makó II.  2 (0)
Bordány, 150 néző. Vezette: Kádár Németh Zoltán – jól (Minda, Fodor).
Foliaplast-Bordány: Vasas 7 – Sólya 7, Fodor B. 7, Molnár D. 7, K. Tóth 7 (Kormányos –), Balázs 7, Kis L. 7 (Nagy Torma 7), Bábi 7, Virág 7, Lőrinc 7 (Popovics M. 7), Tóth A. 8. Edző: Tóth János.
Makó II.: Köteles 7 – Zsoldos 5, Graur 4–2=2, Horváth K. 5, Kardos 5 (Beke 7), Herczeg 7, Frank B. 5 (Posztós 5), Bartucz 6, Lászó 7, Megyesi 6, Szilvási S. 5. Edző: Krucsó Ákos.
Gólszerzők: Tóth A. (12., 40.), Kis L. (28.), K. Tóth (50.), Popovics M. (84.), ill. Beke (56.), Bartucz (60.).
Kiállítva: Graur (75.).
Tóth János: – Szép gólok, jó játék egy harcos ellenféllel szemben.
Krucsó Ákos: – Az a baj, hogy a labdarúgást nem negyvenöt percig játsszák, mert a második játékrészben nagyon jól futballoztunk. Sajnos a szünet előtt kaptunk három gólt, amivel el is dőlt a mérkőzés, így gratulálok a Bordánynak

Szőreg 0 (0) Algyő 2 (1)
Szeged-Szőreg, 80 néző. Vezette: Gargya Balázs – jól (Kiss R., Barta).
Szőreg: Vigh 5–Faragó N. 4, Németh 5,5, Faragó Z. 5, Nagy Ba. 5, Vér 4, Dongó 6, Bartos 4, Néma 5, Nagy Be. 4,5, Táncos 4,5. Edző: Kiss Máté.
Algyő: Révész 7 – Hatvani I. 7, Szélpál 7, Mészáros Z. 7, Daróczi 7 (Varga G. –), Belanka 7, Bozsóki 7,  Kovács M. 7 (Tóth M. –), Lajkó 7 (Jernei –), Molnár Sz. 7, Szil 7. Játékos-edző: Sebők László.
Gólszerzők: Kovács M. (29.), Hatvani I. (50.).
Kiss Máté: – Sok hiba és pontatlanság ellenére jelenlegi formánkat tekintve viszonylag szalonképes eredményt
értünk el.
Sebők László: – Nehéz volt, mint minden kötelező. Tipikus vasárnap délutáni hangulatban azonban mégis magabiztos győzelmet tudtunk aratni Szőregen.

Székkutas  2 (1) Kiskundorozsma 2 (1)
Székkutas, 80 néző. Vezette: Kakuk Szabolcs – közepesen (Fodor, Mucsi).
Székkutas: Nagy M. 6,5 – Kis D. 7, Miklós 7, Kovács R. 7, Badi 7 (Lászlai, 6,5), Bujáki 7,5, Antal 6,5, Szántó 8, Paku 6,5 (Szabó I. 7), Kabódi 6,5, Gyöngyösi Sz. 7. Edző: Horváth Zoltán.
Kiskundorozsma: Ábrahám 6,5 – Kiss A. 6,5, Molnár K. 6,5, Papp 6, Molnár F. 6, Szecskó 6,5, Ottlik 6, Rudisch 6,5, Takács 6,5, Tóth I. 6 (Csamangó –), Géczi 6 (Farkas Á. 6). Edző: Szabó Zsolt.
Gólszerzők: Bujáki (21.), Szántó (94., 11-es- ből), ill. Tóth I. (28.), Kiss A. (67., 11-esből).
Horváth Zoltán: – Az eredmény igazságos. Sajnálom, hogy a második félidő ennyire feszült volt. Az egy pontot megérdemeltük, de a célt még nem értük el.
Szabó Zsolt: – Jogtalanul vettek el tőlünk egy megnyert mérkőzést. A hazaiak edzője másik két civil emberrel berohan a pályára és ököllel arcon üti a játékosomat, és nincs semmilyen szankció. A bíró egy nevetséges büntetőt fújt be, szégyen és gyalázat, hogy futballpályán ilyen megtörténhet. Várjuk a szövetség döntését.