2016.01.27. 08:08

SZTE-EHÖK: sok helyzet, kevés egyetemi gól

A férfi futsal NB II Keleti csoportja a 14. fordulóval folytatódott. A harmadik helyen telelő SZTE-EHÖK együttese idegenben, Gyömrőn kezdte meg a szezont, és kétgólos győzelmet aratott, miközben rengeteg helyzetet elrontott.

Gyömrő-SZTE-EHÖK 1-3 (0-0)

Férfi futsal NB II, Keleti csoport, 14. forduló. Gyömrő, 100 néző. Vezette: Török Zs., Kiss G.

Gyömrő: Jansik – Blazsán, Maxim, Gerbovits, Vígh I. Csere: Bartha, Maka, Molnár T., Potocska, Kuti, Karacs. Játékos-edző: [namelink name="Molnár Tamás"].

SZTE-EHÖK: Vasas – Szentes-Bíró, Vellai, Bánóczki, Bullás. Csere: Mucsi, Kovács M., Csanádi. Edzők: [namelink name="Makra Zsolt"], [namelink name="Dürgő Péter"].

Gólszerzők: Vígh I. (34.), ill. Vellai (22.), Bullás (26.), Kovács M. (29.).

További eredmények: Mag-Log Team Gödöllő–Nyíregyháza 7–5, Energia SC Gyöngyös–Maglód 4–2, Csenger–FISE 17–0, Berettyóújfalu II.–REAC 7–2, Nagykáta–Kastélydombi SE 4–7, Kincsem Lovaspark–DEAC 7–5.

Az SZTE-EHÖK elég hiányos kerettel utazott el, hiszen Csamangó és Tóth II. A. eltiltás, Tombácz betegség, Deák D. és Balogh Á. sérülés, Fülöp T. pedig munkahelyi elfoglaltság miatt nem tarthatott a szegediekkel. Két újonc viszont bemutatkozott: Mucsi Máté és Kovács Milán is felvette a tempót, sőt utóbbinak a gólja miatt igazán emlékezetes marad a találkozó.

A szegediek az első félidőben nem tudtak gólt szerezni, viszont a szünet utáni első tíz percben háromszor is bevették a lelkes, ám játéktudásban a vendégektől elmaradó hazaiak kapuját. A hajrában ugyan sikerült a gyömrői szépítés, ám az SZTE-EHÖÜK három pontját semmi sem veszélyeztette.

Makra Zsolt: – Az első öt percben volt három ziccerünk, amit kihagytunk, utána megtanítottuk az ellenfelet is futsalozni. A második félidőben az újabb számtalan lehetőségből már hármat sikerült kihasználni, hozzáteszem, a győzelmünk így sem forgott veszélyben, csak annak a különbsége volt kérdéses.