Drámai meccset húztak be

2021.03.06. 22:12

Négyszeri hosszabbítás után nyert a Szedeák – Galéria

Semmi nem utalt arra, hogy ilyen meccs lesz a szombat esti Naturtex-SZTE-Szedeák–Kecskemét mérkőzés. A szegediek a meccs elejétől fogva kontrollálták a találkozót, és magabiztos, több mint húszpontos előnyt építettek ki, csakhogy jött az utolsó negyed.

Munkatársunktól

Addig mindössze egyetlen hármasa volt a Kecskemétnek, a negyedik játékrészben azonban folyamatosan tapadt a Tisza-partiakra a KTE a pontos távoli dobásoknak köszönhetően. Teljesen lefagyott a Szedeák, olyannyira, hogy Dramicsanin két triplája után 73–73-nál kezdődhetett minden elölről. Brownnak még volt egy dobása, de ez nem volt pontos, jöhetett a hosszabbítás.

Az első ráadásban is főképp a Kecskemétnél volt az előny, 83–85-nél szorított helyzetbe került a Szedeák, mert csak 12 másodperce maradt Szekulovics időkérése után. Brown azonban leszedte a saját lepattanóját, a tempójával kiegyenlített, jöhetett a második hosszabbítás.

Jaramaz kosaraival öttel, majd Wittmann hármasával már nyolc ponttal is vezettek a vendégek,, 85–93-ról azonban pillanatok alatt fordítani tudott a Szedeák, előbb Keller, majd Dzseletovics is eredményes volt kintről. 99–97-nél azonban Thomas harmadik hosszabbításra mentette a meccset.

Ötven perc után is pontos volt kintről a Kecskemét, a hármasokra pedig nehezen válaszolt a Szedeák. Govens 111–111-nél még egy faultot kiharcolt, de videózás után nem adták meg a játékvezetők, újabb hosszabbítás.

Végül a szegedi triplák döntöttek: a negyedik hosszabbításban előbb Govens, majd Kerpel-Fronius Balázs is bedobott egy hármast, utóbbi kísérletét is videózták sokáig, de végül megadták, erre a hat pontra pedig már nem tudott válaszolni a Kecskemét: egy egészen hihetetlen mérkőzést húzott be a Szedeák.

Szrecsko Szekulovics: – Mindkét csapatnak gratulálok! Nagyon korán ünnepeltünk, tudtuk, hogy milyen veszélyes a Kecskemét, és hogy nem adják fel akkor sem, ha több mint húszpontos hátrányban vagyunk. A tanulság, hogy negyven percen keresztül kell jól játszanunk. A második félidőben nem a saját ritmusunkban játszottunk, ettől függetlenül boldog vagyok a győzelem miatt.

Kerpel-Fronius Balázs: – Boldog vagyok a győzelem miatt. Egész héten erről beszéltünk, hogy a Kecskemét egy olyan csapat, amelyik ellen nem elég húsz ponttal vezetni, most is megmutatták, hogy bárhonnan képesek nagyon rövid idő alatt visszajönni a meccsbe, gratulálok nekik ehhez. A meccs végén szerencsénk volt, de ez nem tart ki mindig, viszont egy győzelemből könnyebb tanulni.

Naturtex-SZTE-Szedeák – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét h.u.: 122-116 (30-19, 16-13, 18-13, 9-27, 12-12, 14-14, 12-12, 11-5)

Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 24. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Benczur T., Goda L., Pozsonyi L.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Kerpel-Fronius G. 3, GOVENS 25/12, BROWN 23/9, DZSELETOVICS 25/15, DICKEY 15. Cserék: Keller 13/9, Kerpel-Fronius B. 9/9, Mayer, BOGNÁR 9/3, Olasz. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Kecskemét: Wittmann 18/9, THOMAS 20/3, Djeraszimovics 9, Kucsera 2, KARAHODZSICS 13. Cserék: Lukács 3/3, JARAMAZ 23/6, DRAMICSANIN 22/12, Horti 5. Vezetőedző: Váradi Kornél.

Kipontozódott: Brown (59.)