Folytatták a szériát

2021.04.26. 09:44

A Csákánydoroszlót verte 8:0-ra a Zengő Alföld

A férfi te­­kecsapat szuperliga 17. fordulójában a Zengő Alföld Szegedi TE 8:0-ra nyert a Csákánydoroszló ellen Szentgotthárdon. Ez volt a bajnokságban a tizedik ilyen eredménye a szegedieknek, sorrendben pedig im­­már hetedszer nem tudták az ellenfelek legyőzni egyik szegedi játékost sem.

A mezőny legjobbja Bárány Csongor volt. Fotó: Karnok Csaba

A meccsen a Zengő Alföld pontosan ugyanannyi összfát ért el (3855), mint az előző fordulóban hazai pályán, és ez az eredmény a szentgotthárdi pályán új csapatpályacsúcsot eredményezett. A Tisza-partiak negyven fával múlták felül az eddigi helyi rekordot.

A mezőny legjobbja Bárány Csongor volt.

A szegediek eredményének értékét még növeli, hogy ezt a sikert úgy érték el, hogy a 24 szettből mindössze egyet engedtek át a hazaiaknak: egyedül Karsai László kapott ki az egyik harminc dobásban, igaz, ellenfele a harmadik szettben remek, 181 fát produkált.

A meccs embere ezúttal a négyszeres világbajnok, vajdasági Bárány Csongor volt, aki 683 fát dobott, de kiváló produkciót nyújtott Zapletán Zsombor (656 fa) és Kiss Norbert is (649), illetve az összes szegedi játékos eredménye elérte minimum a 600 fás ha­tárt.

Jegyzőkönyv

Férfi tekecsapat szuperliga, 17. forduló: Csákánydoroszló–Zengő Alföld Szegedi TE 0:8 (3216:3855). A párok: Sütő T.–Bárány Cs. 0:1 (0:4, 566:683), Schvarz L.–Karsai L. 0:1 (1:3, 593:630), Vilics G.–Brancsek J. 0:1 (0:4, 594:623), Dányi K.–Zapletán Zs. 0:1 (0:4, 388:656), Horváth R.–Danóczy R. 0:1 (0:4, 556:614), Pungor G.–Kiss N. 0:1 (0:4, 519:649).