2023.11.01. 13:11

33 érmet hoztak haza Ciprusról a szentesi szenior úszók

Hatodik alkalommal rendeztek szenior úszóversenyt a ciprusi Limasszolban. Magyarországot tizennyolcan képviselték a masters megmérettetésen, közülük a legnépesebb magyar kontingens a Szentesi Delfin ESC volt tizenhárom fővel.

Illusztráció: Szabó Miklós/MW

– Nagyon jó hangulatú verseny volt, az eredményhirdetések hihetetlen ünnepléssel zajlottak. A megnyitón és a zárón is felcsendült a görögök ikonikus zenéje, melyre többen táncra perdültek, és járták a szírtakit. Akik nem álltak be a táncosok közé, azokat is magával ragadta a hangulat, a görög életérzés – írta lapunknak megküldött beszámolójában a szentesiek legeredményesebb versenyzője, Pólyáné Téli Éva.

A limasszoli versenyen 25 év feletti sportolók vehettek részt. Érkeztek versenyzők Magyarország mellett Ausztriából, Németországból, Bulgáriából és Romániából is. Nem meglepő módon a Delfinek ismét kiválóan szerepeltek, egyéniben harminc, váltóban három érmet szereztek. A versenynapok mellett kirándulások is színesítették a programjukat. 2023-ban még két hazai verseny vár a szentesiekre Hódmezővásárhelyen és Törökbálinton, de néhányan még az úszók madeirai rövidpályás masters Európa-bajnokságára is elutaznak az év végén.

A legeredményesebb szentesi úszónak Pólyáné Téli Éva bizonyult Limasszolban. Ő hat aranyéremmel térhetett haza, miután mellen, háton és pillén sem győzték le 50, illetve 100 méteren. Melkuhn Dezső öt aranyérmet gyűjtött be. Elsőként csapott a célba a gyorsúszás 1500-, 800- és 400 méteres távján, valamit 400 és 200 vegyesen. Kókai Ibolya négyszer állhatott fel a dobogó tetejére, miután korcsoportjában 50 és 100 mellen, valamint 50 és 100 pillén győzött.