2024.04.29. 11:35

Itthon is legyőzte a Dunaharasztit, az ötödik helyért játszhat a Kosársuli

Magabiztos győzelmet aratott a Vásárhelyi Kosársuli a helyosztó visszavágóján, a Győr lesz az ellenfél az ötödik helyért.

Itthon is legyőzte a Dunaharasztit a Kosársuli.

Fotó: Hunbasket.hu

A megnyert odavágót követően hazai pályán fogadta a Dunaharasztit az ötödik-nyolcadik helyért zajló helyosztó keretein belül a Vásárhelyi Kosársuli.

Hatpontos vásárhelyi előny után egy gyors rohammal fordított a DMTK 9–12-nél, viszont a negyedet mégis öt ponttal a Kosársuli nyerte. Bár hullámzó játékot hozott a második negyed eleje, a félidőhöz közelítve először lett kétszámjegyű a különbség 38–27-nél. A harmadik negyedben ugyan egy ennél is nagyobb előnyt épített ki a Kosársuli, de 61–54-nél még felzárkóztak a vendégek, az utolsó játékrésznek azonban 65–54-ről futhattak neki a felek.

A végén dupla annyi pontot dobott a vásárhelyi csapat, mint ellenfele, így magabiztos győzelmet arattak Bálinték.

A vásárhelyiek így az ötödik helyért játszhatnak, az ellenfél a Győr lesz. A párharc első mérkőzését május 3-án, pénteken 18.30-tól rendezik a Hódtói sportcsarnokban.

Saša Vejinović, a Kosársuli edzője:Ezek azok a mérkőzések, amikor egy edző a legboldogabb. Szinte mindenkit tudtam játszatni és mindenki ki is használta a lehetőségét. Amit védekezésben megbeszéltünk, majdnem tökéletesen teljesítettük, úgyhogy nem volt kérdés a győzelem. Gratulálok a csapatnak!

Ughy Albert, a Dunaharaszti edzője:Gratulálok a hazai csapatnak, teljesen megérdemelten nyerték meg mindkét találkozót.

Vásárhelyi Kosársuli – Dunaharaszti MTK 95-69 (22-17, 19-13, 24-24, 30-15)
Férfi kosárlabda NB I./B, Zöld csoport, az 5-8. helyért, 1. forduló, visszavágó. Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 450 néző. Vezette: Radnóti, dr. Danka, Fodor.
Kosársuli: Rosic 11/9, Borbáth 5/3, Balogh 6/3, Bálint 19/3, Orgona 16/3. Cserék: Kelemen 12/12, Bősz 9/9, Pinnyey 9/3, Karsai 6, Kass 2, Knyur. Edzőpáros: Saša Vejinović, Utasi Gábor
DMTK: Simonics O. 6, Imolay 16/12, Boinitzer 18/3, Rozs 4, Joó 12/3. Cserék: Simonics L. 7/3, Fekete 6/6, Szatmári. Vezetőedző: Ughy Albert.