2017. 06. 23. péntek - Zoltán 21°C | 35°C Még több cikk.

Makó FC: egy szív, egy dobbanás Mezőkövesden

A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Makó FC Magyar György esküvője után utazott el Mezőkövesdre, és bravúrosnak értékelhető döntetlent (1–1) ért el a borsodi városban.
A Makó szempontjából az alaphelyzet a biztos védekezésből indított gyors kontrák vezetése volt. A csapatkapitány, Magyar György annak ellenére vállalta a játékot, hogy a mérkőzést megelőző éjszaka megnősült. Az együttes java ott volt ezen a hajnalig tartó összejövetelen, ám ez csak annyiban látszódott, hogy a megszokottnál tompábbak, fáradtabbak voltak a vendégek.

Mindez azonban nem befolyásolta abban a makói együttest, hogy csapatként, az egy szív, egy dobbanás elvén küzdjön, hajtson, csússzon, másszon. Czirbusnak már a 30. másodpercben bravúrral kellett védenie, ettől a megoldástól viszont megnyugodott a Makó, és a 27. percben parádés, szinte megrajzolt támadás után vezetéshez jutott. Az agilis Fülöp T. remek igazolásnak bizonyult, eddig igazi vezéregyénisége a csapatnak.
Az egyenlítő gólt megelőző, kabaréba illő bírói ítélet sem fogta meg a Csongrád megyei alakulatot, a szünet viszont jól jött a vendégeknek. A második félidőben is a Mezőkövesd volt a jobb, igaz, ekkor viszont a nagyobb helyzeteket már Magyarék hagyták ki. Erre jó példa Faragó lehetősége, aki egyedül tört kapura, ám a rutinos, NB I-ből érkezett kapus, Szántai spiccel kitolta a hálóba tartó labdát. A Makó ezen meccs alapján nem kaphatja meg a legszebben futballozó csapat díját, ám jelen helyzetében ez volt a legcélravezetőbb. És ezt a feladatot szinte tökéletesen megoldotta az együttes. A hazaiak edzője, Huszák Géza pedig sportszerűen elismerte: bár mindkét csapat nyerhetett volna, de ezen a mérkőzésen nem érdemeltek győzelmet.

Kolozsvári János: – Csapatként működtünk kapitányunk, Magyar György esküvőjén, és hála istennek ezen a meccsen is. Idegenben mindig jó az iksz, különösen ilyen jó csapat ellen. Ami pedig az egyenlítő gólt illeti, nem bánnám, ha egy szezonban legalább egyszer mi is hasonló hazai pályát kapnánk.

További eredmények: Békéscsaba–Vecsés 0–0, Újpest II.–Diósgyőr 1–4, Orosháza– Debrecen II. 4–1, Cegléd– Nyíregyháza 0–4, Kazincbarcika–MTK II. 2–2, Hajdúböszörmény–Vác 1–2, REAC– Bőcs 2-0.

Mezőkövesd–Makó FC 1–1 (1–1)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 3. forduló, Mezőkövesd, 300 néző. Vezette: Szőts.
Mezőkövesd: Szántai – Robson, Vámosi, Elek, Éles – Haburcsák, Hegedűs, Lakatos, Török – Szabó V., Bogdány. Edző: Huszák Géza.
Makó: Czirbus 7 – Rakonczai 6, Dálnaki 7, Magyar 7, Krucsó 6 – Kulacsik 6, Varga R. 6, Fülöp T. 7, Puskás 6, Podonyi 6 – Faragó 6. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Fülöp T. a 27., Vámosi (11-esből) a 45. percben.
Csere: Török S. helyett Kaszás N. a 32., Lakatos h. Sivák az 56., Bogdány h. Husanik a 74., Varga R. h. Nagy A. a 75., Faragó h. Kószó a 78., Krucsó h. Csamangó a 88. percben.
Sárga lap: Rakonczai a 37., Czirbus a 45., Varga R. a 45. percben.

Góltörténet

27. perc:
Puskás labdaszerzése után a középpályás parádés labdával ugratta ki Faragót, aki rávezette Elekre a labdát, majd ki is cselezte, az előretörő Fülöp T. elé játszott, ő pedig ballal a kifutó Szántai mellett a bal alsóba lőtte a labdát, 0–1.
45. perc: a Makó bal oldaláról adott be a hazai csapat szabadrúgást, a labda átment mindenki felett, a bíró pedig Varga R. vélt lerántása miatt meglepetésre 11-est ítélt, amelyet Vámosi értékesített, 1–1.