2017.12.12. 10:59

Három szegedi hölgynek szurkolhatunk - az év sportolói lehetnek

Idén hatvanadik alkalommal választják meg az év legjobb sportolóit a Magyar Sportújságírók Szövetségének tagjai. A kedden nyilvánosságra hozott három kategóriában három szegedi sportoló neve szerepel.

Kedden az M4 Sport Sportreggeli című műsorában három kategória tízes listáját hozták nyilvánosságra: az Év női sportolója díjra jelölték a békéscsabai színekben versenyző Márton Anitát. A szegedi súlylökő idén aranyérmet nyert a belgrádi fedett pályás Európa-bajnokságon, míg a londoni világbajnokságon ezüstérmet szerzett, idén jelölték az Év női atlétája díjra is.

Az év fogyatékos női sportolója díj jelöltjei közé bekerült Biacsi Bernadett: a SZVSE atlétája az idei világbajnokságon 800 méteren aranyérmet szerzett, méghozzá új világbajnoki rekordidővel, 2.20.51-el.

Az Év női labdarúgója tízes listáján találhatjuk Vágó Fannyt: a magyar válogatott labdarúgó osztrák bajnok lett klubjával, az SKN Sankt Pöltennel. Az új szezon őszi idényében is jól szerepelt, veretlenül vezetik a bajnokságot, Fanny pedig féltávnál a góllövőlista élén áll.

Az M4 Sport - Az Év Sportolója 2017 díjátadó gálát 2018. január 11-én rendezi meg a Magyar Sportújságírók Szövetsége, a sportújságírók december 15-től szavaznak az egyes kategóriák legjobbjaira. A további listákat szerdán, csütörtökön és pénteken hozzák nyilvánosságra.