2019. 03. 23. szombat - Emőke 5°C | 19°C Még több cikk.

A MOL-PICK Szeged ismét legyőzte a Veszprémet - GALÉRIA

Fantasztikus hangulatban, a 2018-19-es szezonban már másodszor győzött a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata a Veszprém ellen az NB I-ben, ezúttal az újszegedi sportcsarnokban 25-23-ra.
MOL-PICK Szeged - Telekom Veszprém 25-23 (10-10)
Férfi kézilabda NB I, 20. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezette: Andorka, Hucker.
MOL-PICK Szeged: Alilovic - Sostaric 6, Maqueda 1, Bombac 2, Bánhidi 3, Zsitnyikov 4, Källman 2. Csere: Sego (kapus), Gaber 1, Sigurmannsson 3/1, Blazevic, Canellas 1, Balogh 2, Bodó. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Telekom Veszprém: Mikler - Gajic 3, Nagy L. 3, Blagotinsek, Mackovsek, Terzic, Manaszkov 5/1. Csere: Lékai 2, Nilsson 2, Nenadics, Tönnesen, Mahé 3/1, Ilics 5. Vezetőedző: David Davis.
Hétméteres: 2/1, ill. 3/2.
Kiállítás: 6, ill. 10 perc.

NYILATKOZATOK:

Ebben a szezonban már másodszor nyert a Szeged a Veszprém ellen - GALÉRIA - Fotó: Török János

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: - Kiváló meccset láthattak ma a szurkolók Magyarországon. Nehéz ilyen szintű mérkőzéseket látni máshol, szerencsések vagyunk, hogy mi játszuk ezeket. Előreléptünk ezen a héten, főleg védekezésben. Az első félidőben jobban védekeztünk, a második játékrészre elfáradtunk. Az elsőben több góllal elmehetettünk volna, de rengeteg ziccert kihagytunk, ugyanakkor a döntetlen sem volt rossz eredmény. Az új évben ez volt az első olyan meccsünk, amelyen megmutattuk, hogy mire vagyunk képesek. A Veszprém nagyon jó együttes, úgy jöttek hozzánk, hogy legyőzték a Vardart, a Barcát és a Kielcét. Igazi csapatként működtünk. Gratulálok a szurkolóknak, olyan hangulatot varázsoltak ma is, amilyenben könnyebb kézilabdázni. Most jönnek a tétmeccsek, a mai lesz rajtuk a minimum szint, vagy nem lesz esélyünk továbbjutni. Sok alázattal kell dolgoznunk, gyakorolni. Azért játszottunk jobban, mert egész hetünk volt felkészülni erre a találkozóra. Köszönöm szépen a szép szavakat Davidtól, de én is csak a csapatrésze vagyok, csak előre!

Bánhidi Bence, a MOL-PICK Szeged játékosa: - Hatalmas hangulatot varázsoltak ismét a szurkolók a csarnokba. Eddig nem úgy játszottunk, ahogy elvárja a mester, de ma megmutattuk, hogy milyen az igazi Szeged. Az ilyen győzelemből erőt lehet meríteni, a Plock ellen felkészülünk, jövő vasárnap már Lengyelországban vár ránk BL-nyolcaddöntős találkozó.

David Davis, a Telekom Veszprém vezetőedzője: - Nehéz meccs volt a mai, ahogyan az egész hetünk, mert Tatabányán is pályára léptünk. Megpróbáltunk felkészülni, de a Szeged jobb és koncentráltabb volt, jobban hitt a sikerében. Vesztettünk, de folytatjuk a kemény munkát. Bízunk benne, hogy jobbak leszünk, de sok meccs van még a szezonban, találkozunk a Szegeddel ismét hamarosan. Októberben vettem át a csapat irányítását, tudtam, hogy nehéz munka vár rám, folytatjuk az építkezést. Gratulálok Pastor mesternek, akivel nagyszerű barátok vagyunk a pályán kívül. Nagyszerű munkát végzünk Magyarországon, remélem mindketten bejutunk a kölni BL négyes döntőbe.

Kent Robin Tönnesen, a Telekom Veszprém játékosa: - Csalódott vagyok, mert nagyon akartuk a győzelmet. Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz, mert jól játszik a Szeged, de nem sikerült elérnünk a szintünket. Sokat hibáztunk támadásban, amelyből könnyű gólokat lőhettek a hazaiak. Gratulálok a győzelemhez.

VÉGE

60. perc: Manaszkov a szélről, Sego! Gajicsé az utolsó gól, 25-23. VÉGE

59. perc: Källman fut be a szélről, bepattintja Mikler mellett, 24-21. Sostaric kap kétperces kiállítást. Ilics lövésébe csak beleérni tud Sego, 24-22. Bánhidi szakad le a védőjéről, Bombac adja is a labdát, 25-22.

58. perc: időt kérnek a vendégek, kettő perc és negyvenkilenc másodperc van hátra a meccsből. Ilics a kapufára, talpon az egész csarnok! A Szeged is időt kér, kettő perc és tizenhárom másodperc áll még rendelkezésre.

57. perc: Nilsson lövését hárítja Sego. Balogh cselei után, 23-21.

56. perc: Ilics tarthatatlan, 22-21.

55. perc: újabb veszprémi büntető, most Mahé áll oda, belövi, 21-20. Zsitnyikov játssza magát tisztára, 22-20.

54. perc: Sostaric ziccerben, 21-19.

53. perc: Balogh húzza fel a rövid felsőbe, 20-19. Manaszkov húzott lövéssel próbálkozik hetesből, de Sego megfogja!!! "Marin Sego, Marin!" - hangzik a lelátóról.

52. perc: Bánhidi kiharcolja, Sigurmansson mellé lövi a hetest. Tönnesen megy bele Blaazevicsbe, majd nem adja vissza a labdát, amiért kis hezitálás után két percet kap.

51. perc: Lékai talpról, Sego kiüti.

50. perc: Sostaric nem bír Lékaival, 19-19. Bombac ad nagy labdát Bánhidinak, de vég Mikler.

49. perc: Blagotinseket állítják ki. Zsitnyikov és Bombac passzolgat egymás között, a fal előtt, előbbi lő gólt végül, 19-18.

48. perc: Lékai zár Ilicsnek, 18-18.

47. perc: Ilics magabiztosan, 17-17. Időt kér a Szeged. Érkezik a hazai kapuba Sego. Bombacsról lemaradnak, 18-17.

46. perc: Nagy bevágja középrő, 16-16. Sigurmannsson válaszol rögtön, 17-16.

45. perc: Mahé ellépi, érvénytelen a gólja.

44. perc: Balogh bele Mikler kezébe.

43. perc: Mahé viszi be lendületből, 16-14. Elveszik a labdát a Szegedtől a sporik, Manaszkov rohan, hát mögött lő, 16-15.

42. perc: Sostaric a jobbszélről, 16-13. Időt kér a Veszprém.

41. perc: Mahé rossz passza után támadhatnak a hazaiak. Szabaddobás. Manaszkov labdát szerez. Ilics tarthatatlan, ziccer, Alilovic óriásit véd!!!

40. perc: Canellas talpról, mellé.

39. perc: Nagy Alilovic lábai között, 15-13.

38. perc: Bodó lövését kiüti Mikler Hátul javít, labdát szerez, Sostaric pedig végigviszi, 15-12.

37. perc: a Veszprém majd a Szeged is eladja, Nenadics labdavezetésébe csúszik hiba, támadhat a PICK.

36. perc: Canellas talpról, Mikler hárít, de Manaszkov lábát éri a labda. Sigurmannsson a balszélről, 14-12.

35. perc: jól védekezik a Veszprém.

34. perc: Gaber viszi földre Lékait, két perc. Manaszkov most nem hibázik, 13-12.

33. perc: Alilovic indítja Sostaricsot, 12-11. Manaszkov mellé a szélről. Gaber szedi össze Canellas labdáját, 13-11.

32. perc: Bánhidi beállóból, 11-11.

31. perc: a vendégek kezdik a második játékrészt, Nenadics harcol ki büntetőt. Manaszkov belövi, 10-11.

FÉLIDŐ

30. perc: két másodperc van hátra, szegedi szabaddobás, Bánhidi ráfordul, kapufa.

29. perc:  Mahé talpról, Alilovic kirúgja.  Maqueda viszont eladja elől a labdát, Gajic rohan, 10-10.

28. perc: Bánhidi Canellas asszisztjából, 9-9. Labdát szerez a PICK, rendezetlen fal ellen, Sostaric a szélről, 10-9.

27. perc: Ilics lövését hárítja Alilovic, de visszapattan a vendégekhez a labda. Mahé a kapufára, majd Manaszkov lövi be, 8-9. Szerencsével nem állnak hadi lábon.

26. perc: Maqueda cselez kifelé, majd dobja a hosszú felsőbe a labdát, 8-8.

25. perc: Gaber kap jó labdát beállóban, 7-8.

24. perc: Ilics a rövid felsőbe, 7-7. Canellas előtt ugranak szét, a keresztlécről a gólvonalon pattan a labda, így nincs gól.

23. perc: Nilsson beállóból, 6-6. Időt kér Juan Carlos Pastor. Canellas nem cifrázza túl, középkezdés után felugrik, és bevágja, 7-6.

22. perc: Tönnesen löki meg Maquedát a levegőben, két perc a norvégnak, jogosan.

21. perc: Zsitnyikov fut keresztbe a labdával ziccerig, Mikler véd, a kipattanó viszont Sostaricsé.

20. perc: hosszan támad a Veszprém, végül Mahé találja meg a rést a szegedi falon, 6-5.

19. perc: Bombac talpról a kezek alatt, mellé. Eladja a labdát a Veszprém, de a játékvezetők nekik ítélik azt.

18. perc: időt kér a Veszprém. Mackovsek lövését ismét védi Alilovic!

17. perc: Lékai cselezne Canellas mellett, szabaddobás.

16. perc:  Bombac passza rossz Zsitnyikovnak. Mackovsek lő lendületből, Alilovic kitenyereli. Bánhidi kiszorított helyzetből, oldalháló.

15. perc: meleg van a csarnokban, jól jelzi ezt, hogy már harmadszorra kell törölni a padlót.

14. perc: Källman megszerzi, végigviszi, 6-4. Nenadics mellé.

13. perc: Blazevic meglöki Lékait, két perc.

12. perc: Sostaric védekezik jól Mackovsekkel szemben. Maqueda ugrik fel, Mikler kiüti.

11. perc: Källman szerez labdát, Lékai elsodorja, egy emberként ugrik fel a csarnok. Két percet kap a veszprémi irányító. Zsitnyikov veri meg lábbal a védőket, 5-4.

10. perc: Sostaric a rövid alsóba, a kapufáról bemegy, 4-4.

9. perc: Gajic lőhet nagy szögből a jobbszélről, 3-4.

8. perc: Blagotinsek rántja le Bánhidit, hetes és két perc. Sigurmannsson bepattintja, 3-3.

7. perc: Nagy lövi telibe a keresztlécet.

6. perc: Mikler véd, a kipattanót Lékai  elüti Källman elől, rohannak, Lékai-gól, 2-3.

5. perc: passzívnál fut be Manaszkov a falba, 2-2.

4. perc: Mackovsek gólja érvénytelen, támadhat a Szeged, jól érnek vissza a vendégek. Zsitnyikov fut keresztbe, lemaradnak róla a védők, 2-1.

3. perc: Mackovsek átlövését hárítja Alilovic! Bombac középről, 1-1.

2. perc: Nagy első lövése a kapufán csattan, majd a kipattanót belövi, 0-1. Zsitnyikov talpról, kapufa.

1. perc: a hazaiak kezdik a meccset, Sostaric a szélről, Mikler véd.

13.44: elkészültek a képek, most már indulhat a mérkőzés. A Szeged kék, a Veszprém piros mezben játszik ma.

13.42: a kezdődobás előtt a Toyota és a Lexus képviselői adják át képletesen Jonas Källmannak a nem rég átvett kocsik kulcsát.

13.40: köszöntik a 2018-19-es szezon legjobb légiósát Magyarországon, Marin Segót, valamint az Év kézilabdázóját az NB I-ben, Bodó Richárdot. Az emlékplaketteket a Pick Kézilabda Zrt. elnöke, Dr. Szűcs Ernő Péter adja át.

13.39: érkeznek a pályára egyenként a játékosok, először a veszprémiek, majd óriási tapsvihar közepette a szegediek.

13.35: a vendégek egyelőre 14 nevet írtak be a jegyzőkönyvbe. Egyelőre még nincs bent Strlek és Marguc többek között, míg Jamali sérülés miatt hiányzik.

13.30: a szegedi keretből ezúttal Stanislav Kaspárek, Nik Henigman, Pedro Rodríguez és Nagy Martin maradt ki. Ott van viszont a 16-os listán a két fiatal, Marczika Barnabás és Sunajko Stefán, valamint az elmúlt két hétbn hátsérüléssel bajlódott csapatkapitány, Jonas Källman.

13.22: a szegedi szurkolók nevében köszönti a másorközlő a Veszprém szurkolótáborának vezetőjét, Gyurákovics Istvánt, aki éppen ma ünnepli 40. születésnapját.

13.20: a szegedi és a veszprémi B közép is elfoglalta a helyét, először csapnak össze hangpárbaj formájában a felek.

13.10: üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból. Harmincöt perc múlva kezdődik az örökrangadó, a MOL-PICK Szeged - Telekom Veszprém férfi kézilabda-mérkőzés.

Korábban:

Ez a csúcs! A Szeged–Veszprém férfi kézilabda-rangadó a világ egyik legnagyobb párharca. Két klasszis csapat feszül ismét egymásnak, telt ház lesz vasárnap délután, népes vendégszurkoló-tábor érkezik a meccsre, de a szegedi B középben sem lehet majd egy gombostűt sem leejteni.

– Meccslázban égünk – kezdte a beszélgetést Csapó Attila vezérszurkoló –, azt várom, hogy a fiúk felszántsák a pályát, mi pedig, a szegedi szurkolók a lelátón teremtsünk közösen félelmetes hangulatot. Bízom a győzelemben!
A héten csak erre a meccsre készült a bajnoki címvédő. Szerencsére mindenki egészséges, így a legerősebb kerettel gyakorolhatott Pastor mester.

Egyre több szerepet kap a csapatban az izlandi válogatott balszélső, Stefán Sigurmannsson, aki rendszerint biztos kézzel értékesíti a hétmétereseket. Kíváncsiak voltunk rá, mit vár a Veszprém elleni rangadótól.

– Készen állunk a derbire, az egész csapat nagyon várja már, hogy elkezdődjön a mérkőzés – avatta be lapunkat a közvetlenségéről ismert 28 éves játékos.
Lesz-e szegedi tánc vasárnap? Csapó Attila vezérszurkoló és Stefán Sigurmannsson szeretne győzelmet ünnepelni. Hudi Dániel karikatúrája
– A Veszprém ellen mindig különleges érzés játszani, ahogy elhangzik a kezdő sípszó, elillan az ember fáradtsága is – tette hozzá.

Mint mindig, most is nagyszerű összecsapást rendeznek majd az újszegedi sportcsarnok tömött lelátói előtt.

– Jól edzettünk egész héten. Az lesz a dolgunk, hogy mindent kiadjunk magunkból vasárnap délután – fogadkozott a Veszprém elleni bajnoki meccs előtt Sigurmannsson.

A meccset az M4 Sport élőben adja, a delmagyar.hu szöveges online tudósítással jelentkezik.
Várakozás

Juan Carlos PASTOR, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője

– Egy rangadó mindig más, most mi képet kaphatunk arról, hogy hol tartunk, így számunkra fontos a győzelem megszerzése. Jól jön, hogy csak egy meccsre kell koncentrálnunk, így készülhetünk, volt időnk a frissítésre is, mert a húzós február mentálisan sokat kivett a fiúkból. Nagy szükségünk lesz a szurkolóinkra, akik mindig hatalmas erőt adnak nekünk, ők fontos részei a klubunknak, velük érhetünk el sikereket.

Mirko ALILOVIC, a MOL-PICK Szeged kapusa
– Minden nagy meccset imádok, így azt is várom, hogy telt ház előtt kifussunk a pályára azokkal a srácokkal szemben, akikkel hét évig együtt játszottam. Rengeteg barátom van az elmúlt esztendőkből. Ez a legnagyobb magyar rangadó, de az elmúlt években a világ egyik legnagyobb rangadójává nőtte ki magát a Szeged–Veszprém találkozó. Itthon nem veszíthetünk ellenük, felelősséggel tartozunk a szurkolóinknak, hogy Szegeden tartsuk a két pontot.

Gól nem esett, sérülés volt a megyeegyes rangadón

A Csongrád megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában az első és a második csapat játszott egymással. Tovább olvasom