2018. 12. 09. vasárnap - Natália 1°C | 11°C Még több cikk.

Bajnoki döntőben a MOL-PICK Szeged

34-24-re nyert Dabason a MOL-PICK Szeged, ez a siker pedig azt jelenti, hogy bejutott a férfi kézilabda bajnoki döntőbe a Pastor-csapat.
Dabas KC VSE-MOL-PICK Szeged 24-34 (13-19)
K&H férfi kézilabda liga, 26. forduló, Dabas, OBO Aréna, 1000 néző. Vezeti: Nagy, Túróczy.
Dabas:  Holló - Pocsai 5/4, Bíró 1, Slachta, Tokuda 6, Kiss 3, Kekezovity. Csere: Duleba (kapus), Korsós 1, Országh 4, Priczel 2, Tanaka 1/1, Perisic, Zakics, Laurinyecz 1/1.  Vezetőedző: Tomori Győző.
MOL-PICK Szeged: Sego 1 - Sostaric 4, Gaber 1, Thiagus Petrus, Bánhidi 5, Källman 6, Skube 1. Csere: Gorbok 1, Sigurmannsson 9/5, Balogh 2, Blazevic, Zsitnyikov 2, Fekete, Srsen 2, Zubai. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 4, ill., 2 perc.
Hétméteres: 6/6, ill. 5/5.

60. perc: Labdaszerzés, ez a vége, csak passzolgat a Szeged, a siker bajnoki döntőt ér!
59. perc: Országh mellé, Sigurmannsson zunder, 24-34.
58. perc: Zsitnyikov kapufa, Segóig pattan. Sigurmannsson, 24-33.
57. perc: Hazai hetes. Pocsai, 24-32.
56. perc: Időt kér a Dabas. Labdaszerzés, Sigurmannsson, 23-32.
55. perc: Zsitnyikov lő, véd a hazai kapus.
54. perc: Tanaka nagyon csúnyán lerántja Gabert, csak 2 perc és hetes. Sigurmannsson, 22-31. Országh tört be, 23-31.
53. perc: Újabb hazai hetes. Tanaka, 22-30.
52. perc: Srsen vetődik, 21-30.
51. perc: Sostaric a felső sarokba, 20-29. Hazai hetes. Laurinyecz, 21-29.
50. perc: Duleba két nagy védése. Korsós vágja be, 20-28.
49. perc: Tokuda betörésből, 19-28.
48. perc: Srsen talpról, véd a hazai kapus.
47. perc: Sego véd.
46. perc: Lépés után mehet Sostaric, 18-28.
45. perc: Országh szépít, 18-27. Sok a hiba, újabb szegedi labdaeladás.
44. perc: Perisic  mellé. Zsitnyikov tört be, 17-27.
43. perc: Tokuda hosszú szünet után, 17-26. Újabb labdát szór el a Szeged.
42. perc: Zsitnyikov eladja a labdát.
41. perc: Sego bravúrral.
40. perc: Perisic fölé. Szép akció, Bánhidi fordul be, közte tíz, 16-26. Időt kér a Dabas.
39. perc: Sego véd, Källman beállóból, 16-25.
38. perc: Srsen tör be, 16-23. Labdaszerzés, Sostaric, 16-24.
37. perc: Pocsai, 16-22.
36. perc: Országh harcol ki hetest.
35. perc: Pocsai a szélról, 15-21. Srsen harcol ki hetest. Sigurmannsson, 15-22.
34. perc: Bíró mellé. Sostaric a kapufára.
33. perc: Sostaric beállóból, Országh 2 perc.
32. perc: Passzív, elveszik a hazaiaktól a labdát.
31. perc: A Szeged kezdi a második félidőt. Eladja a PICK, üres a kapu, Országh, 14-19. Skube pazar átadás, Bánhidi, 14-20.

Bánhidi eddig tarthatatlan.

30. perc: Holló véd. Priczel beállóból, 13-18. Időt kérünk. 3 másodperc, Bánhidi hetest harcol ki. Sigurmannsson, 13-19.
29. perc: Sego! GÓÓÓÓL! 11-18. Hazai hetes+Gaber 2 perc. Pocsai, 12-18.
28. perc: Eladja a labdát a Szeged, bár beleért egy hazai játékos, a két spori nem látta.
27. perc: Bíró a kezek között, 11-17.
26. perc: Skube egy parádés csel után, 10-17.
25. perc: Országh a szélről, 10-16.
24. perc: Nem jön be a szegedi kínai.
23. perc: Pirczel "fésüli" meg Segót, 9-16.
22. perc: Sigurmannsson robog, 8-16.
21. perc: Skube remek labda, Gaber szép gól, 8-15.
20. perc: Labdát szerzett a Szeged, Zsitnyikov ellépi, Gaber újabb labdaszerzés.
19. perc: Zsitniykov tört be, 8-14.
18. perc: Hazai hetes, Pocsai, 8-13.
17. perc: Eladja a labdát a hazai együttes. Gaber hetest harcol ki. Sigurmannsson, 7-13.
16. perc: Hazai kapufa, de marad a Dabasnál a labda. Sego véd, Källman a szélről vágta be, 7-12.
15. perc: Thiagus Petrus szerzett labdát, Källman, okosan, 7-11.
14. perc: Gorbokot blokkolják, marad a Szegednél. Holló véd.
13. perc: Tokuda, nagyon él, 7-10.
12. perc: Bíró méterekkel fölé. Balogh remek csel után ziccer, 6-10. Időt kér a Dabas.

11. perc: Hazai kapufa, majd Sego bravúr kétszer, de marad a Dabasnál a labda.
10. perc: Eddig hazai oldalon két játékos dobott gól, Kiss és Tokuba. Bánhidi tarthatatlan, 6-9.
9. perc: Bánhidi remekül fordul be, 5-8. Kiss iszonyat nagy gól, 6-8.
8. perc: Gaber szerzett labdát, Källman, 4-7. Tokuda, 5-7.
7. perc: Kiss gyorsan válaszol, 4-6. Gorbok telibe Hollót.
6. perc: Kiss lepi meg Segót, 3-5. Gorbok a pipába, 3-6.
5. perc: Balogh villan, 2-4. Újabb labdaszerzés, Källman, 2-5.
4. perc: Källman ziccer, 1-3. A kis japán, Tokuda, 2-3.
3. perc: Tokuda átlövésből, Bánhidi beállóból, 1-2.
2. perc: Bánhidi harcol ki hetest. Sigurmannsson, ejt, parádés, 0-1.
1. perc: A Dabas kezd, labdát szerzett a Szeged.

17.54: Közel 50 fős a kék tábor. Nincs telt ház, a főlelátó szépen megtelt, azonban a kapu mögötti részek elég üresek. Háromnegyed ház.

17.27: Mindkét csapat teljes intenzitással melegít. A hazaiak pirosban, a Szeged kékben szerepel. Már 17 szegedi szimpatizáns a lelátón, így biztatásban nem lesz hiány.

Melegít a MOL-PICK Szeged.

17.19: Üdvözlünk mindenkit Dabasról. 18 órakor kezdődik a helyi együttes ellen a bajnoki. A PICK először játszik a Pest megyei együttes otthonában. Ez lesz a premier.