2018. 12. 16. vasárnap - Etelka, Aletta -4°C | 1°C Még több cikk.

Mol-Pick Szeged: gólzáporos lett az évkezdet az egykori BEK-győztes ellen

Könnyed győzelmet aratott az év első meccsén a MOL-PICK Szeged, amely megverte a szerb Metaloplastika Sabacot. A felkészülési találkozón több tehetséges fiatal is szerepet kapott.
MOL-PICK Szeged–Metaloplastika Sabac (szerb) 41–29 (24–14)
Férfi kézilabda felkészülési mérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 1300 néző. Vezette: Nagy, Túróczy.
MOL-PICK Szeged: Sego – Sostaric 6, Fekete 4, Skube 2, Zubai 2, Thiagus Petrus 8, Sigurmannsson 7/2. Csere: Siarra (kapus), Blazevic, Zsitnyikov, Pedro 3, Hegedüs 3, Sunajko 3, Tóth J., Götz 1, Szabó M. 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Metaloplastika Sabac: Bomastar – Vorkapics 7, Brajovics 4, Djukics 3, Trkulja 2, Gojkovics 3, Maticsics 2/2. Csere: Vladiszavljevics (kapus), Todorovics 1, Milics 2, Dosen, Mitrovics 1, Trninics 1, Pisarics, Dakics 2. Vezetőedző: Vladan Jordovics.
Kiállítás: 2, ill. 2 perc.
Hétméteres: 4/2, ill. 2/2.
Mol-Pick Szeged: gólzáporos lett az évkezdet az egykori BEK-győztes ellen. Fotó: Török János (galéria)
Kádár Gergő nyolcadik születésnapját ünnepelte, így ajándékba azt kapta, hogy elvégezhette a MOL-PICK Szeged idei első edzőmeccsének kezdődobását. A kisfiú kellő lendületet adott, 5 perc alatt 6–0-ra húzott el a magyar együttes, amely főként labdaszerzések után volt eredményes. Sostaric és Siguramannsson felváltva robogott a kapu felé, és ezeket a ziccereket rendre értékesítették is.

Összekapta magát az egykori BEK-győztes, de ez csak arra volt elég, hogy ne legyen nagyobb a különbség. Népes szurkolósereg jött el a meccsre, a szegedi híveknek már hiányzott a meccs, a 28. percben a Gyöngyösről visszarendelt Hegedüs Márk is betalált, ekkor már 22–14 volt az eredmény. Jött még két hazai találat, így 30 perc után tíz lett a különbség.

A második félidőben 6 percig nem kapott gólt Sierra, közben hármat berámolt a Szeged. Ezután kicsit visszavett a tempóból a magyar együttes, jóval többet hibázott támadásban, így tízen belülre került a Sabac. A hajrában beszálltak a fiatalok, akik gólokkal hálálták meg a bizalmat, a vége egy gólzáporos meccsen 41–29-es szegedi győzelem, amelyet tapssal jutalmazott a publikum.

Pólódömping szombaton: a férfiak itthon, a szegedi női csapat idegenben játszik az OB I-ben

A négy Csongrád megyei OB I-es vízilabdacsapatból három bajnokit játszik szombaton, hiszen a… Tovább olvasom