2019. 04. 25. csütörtök - Márk Még több cikk.

Bronzkalapács Pars kezében

A barcelonai 20. atlétikai Európa-bajnokság tegnapi versenyei közül kiemelkedett a férfi kalapácsvetők száma, amelyben két magyarnak is szurkolhattunk.
Németh Kristóf sokáig a nyolcas döntőbe jutásra állt, ám a harmadik körben a mögötte lévő ukrán Szokrijszkij megelőzte, így kilencedikként zárta a viadalt. Pars Krisztiántól ennél jobbat, többet vártunk – és nem csalódtunk. Pars 79,06 méteres dobásával még vezetett is, a szlovák Charfreitag azonban 80,02 méterrel túldobta, és ezzel meg is nyerte a viadalt. Charfreitag csak egyszer tudta messzebbre vetni a kalapácsot – ez elég is volt neki az Eb-aranyhoz. Az utolsó sorozatban aztán az olasz Vizzoni is – ha csak hat centiméterrel, de – jobbat ért el Pars legjobbjánál, így a magyar nehézatléta bronzéremmel zárt, megszerezve hazánk idei elős dobogós helyét.
A magyarok tegnapi selejtezős eredményei. Férfiak, 800 m: Kazi Tamás kiesett. 1500 méter: Szemeti Péter kiesett. Nők, 400 m: Petráhn Barbara kiesett. Kalapácsvetés: Orbán Éva a 8. helyen döntőbe jutott (68,59 méter). 3000 méter akadály: Tóth Lívia kiesett.

A döntők győztesei és a magyarok döntős eredményei. Férfiak, 100 m: 1. Lemaitre (francia) 10.11 mp. Kalapácsvetés: 1. Charfreitag (szlovák), 3. Pars Krisztián 79,06 m, 9. Németh Kristóf 73.93 m. Nők, 20 km gyaloglás: 1. Olga Kanyiszkina (orosz) 1:27.44 óra. 10 ezer méter: 1. Abeylegesse (török) 31:10.24 perc, 8. Papp Krisztina , 13. Erdélyi Zsófia. Távolugrás: 1. Ineta Radevica (lett) 6,92 m. Diszkoszvetés: 1. Sandra Perkovic (horvát) 64,67 m.

BL-selejtező: Debrecen-Basel 0-2

A labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörének első mérkőzésén a Debrecen a budapesti Szusza… Tovább olvasom