2019. 06. 20. csütörtök - Rafael 19°C | 28°C Még több cikk.

Csúfos vereséget szenvedett a Szeged az első meccsen

Súlyos vereséget szenvedett a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata a férfi kézilabda bajnoki döntő első meccsén. A Veszprém 35-24-re nyert.
Telekom Veszprém-MOL-PICK Szeged 35-24 (13-14)
K&H férfi kézilabda liga, döntő, első mérkőzés, Veszprém Aréna, 5224 néző. Vezette: Gjeding, Hansen (dánok)
Telekom Veszprém: Sterbik - Gajic 9/6, Nagy 3, Lékai 3, Blagotinsek 1, Mackovsek 1, Manaszkov 4. Csere: Mikler (kapus), Terzic, Nilsson 3, Tönessen 2, Ilics 1, Mahé 2, Nenadics 6.  Vezetőedző: David Davis.
MOL-PICK SZEGED: Alilovic – Sostaric 2, Maqueda 5, Gaber, Bánhidi 3, Källman 1, Bombac. Csere: Sego (kapus), Zsitnyikov 4, Canellas 8/4, Bodó, Sigurmannsson 1/1, Henigman. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 14, ill. 8 perc.
Hétméteres: 6/6, ill. 8/5

NYILATKOZATOK:

David Davis, a Telekom Veszprém vezetőedzője: – Elégedett vagyok a játékosok és a szurkolók teljesítményével, kiváló mérkőzést zártunk. Az első félidő egyenlő felek küzdelmét hozta. Jól kezdtünk, mindig így kellene, mindenki koncentrált volt. A második játékrészben Petar Nenadics frissen és jól szállt be, valamint Mikler Roland is jól védett. Ez még csak az első fele volt a párharcnak, alszunk rá egyet, és felkészülünk a visszavágóra, ahol szintén nyerni szeretnénk

Petar Nenadics, a Telekom Veszprém játékosa: – Az edzők már összefoglalták a mérkőzést. Az első félidőben kiélezett játékot hozott, viszont a második játékrészben idei legjobb játékunkat nyújtottuk. Köszönjük a szurkolóinknak a szurkolást, pihenünk, aztán felkészülünk a visszavágóra.

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK SZEGED vezetőedzője: – Gratulálok a Veszprémnek a jó mérkőzéshez, sokkal jobbak voltak nálunk a második félidőben. Az elsőben kontroláltuk a meccset, a másodikban viszont elúszott számunkra. Azt a kevés jó helyzetet, amit kialakítottunk, nem tudtuk kihasználni. Huszonkét gólt kaptunk, amit tilos lett volna. Nagyon sajnálom a szurkolókat, akik elkísértek Veszprémbe bennünket, és egész évben mellettünk voltak. Az az igazság, hogy a BL-kiesés nagy hatást gyakorolt a játékosainkra. Rengeteg időbe került, hogy olyan szintre kerüljünk, mint a Veszprémmel, de ma visszaléptünk három évet. Meg kell mutatnunk vasárnap a büszkeségünket, hogy nyerni tudunk. Fel kell állnunk! Gratulálok Davis mester munkájához, sok sikert a BL négyes döntőjében.

Jonas Källman, a MOL-PICK SZEGED játékosa: – Őszinte leszek mindenkivel, nagyon szégyellem magam, amiatt, amit nyújtottunk ma. A második félidőben darabjainkra estünk. Csalódott vagyok a saját teljesítményem miatt is, nem így szeretnék játszatni, tovább kell dolgoznom, hogy jobban játsszak. Elképesztően sajnálom a szurkolóinkat, elnézést kérek tőlük. Mindenképpen a legjobbunkat akarjuk majd adni vasárnap. Gratulálok a Veszprémnek és Davisnak, jó munkát végeztek ma.

Semmi jel nem volt erre a súlyos vereségre, de ami jellemezte az elmúlt időszakban a MOL-PICK Szeged játékát, az most is bekövetkezett, jött egy olyan időszak, amelyben teljesen összeomlott a háromszoros magyar bajnok.

60. perc: Zsitnyikov, 34-24. Nilsson az üres kapuba, 35-24. Ez a vége, csúfos szegedi vereség, távol került az arany, nagyon távol.
59. perc: Gaber 2 perc. Labbdát szerzett Källman.
58. perc: Nenadics, 34-22.Canellas, 34-23.
57. perc: Bánhidi, Mikler a végállomás.
56. perc: Mikler véd. Ellépi Nagy.  Maqueda ejt, 32-22. Nilsson forgatja be Gabert, 33-22.
55. perc: Maqueda, 31-21. Mahé, 32-21.
54. perc: Manaszkov, 31-20.
53. perc: Maqueda talpról, 30-20.
52. perc: Nenadics, tíz közte: 29-19. Majd Mackovsek, padló, 30-19.
51. perc: Nilsson beállóból, miután Bodó a lelátóra lőtte a labdát, 28-19. Sostaric a kapufára.
50. perc: Bombac, eladja. Nagyon gyenge ma.
49. perc: Nenadics talpról, 25-19. Mikler! Gajic, 26-19. Időt kér a Szeged. Bodót blokkolják. Sego véd.
48. perc: Bánhidi harcol ki hetest. Sigurmannsson fölé.Hihetetlen...
47. perc: Bombac, Mikler  véd, Gajic az üres kapu mellé.
46. perc: Lékai tört be, 24-19. Gaber 2 perc. Sostaric, Mikler véd. Csúcsformában a hazai kapus.
45. perc: Ilics 2 perc. Sostaric harcol ki hetest, Sigurmannsson, 23-19.
44. perc: Mikler véd, marad a Szegednél, Nagy tarolja Canellast, megsérül, Nenadics ziccer, 23-18.
43. perc: Hazai hetes. Büntetőpárbaj a döntőben... Gajic, 22-18.
42. perc: Nenadics harcol ki hetest. Gajic, 21-17. Bánhidi harcol ki büntetőt, Mackovsek 2 perc. Canellas, telibe a kapufát, de bent volt, 21-18.
41. perc: Bodó ellépi.
40. perc: Újabb technikai hiba. Manaszkov ismét, 20-17.
39. perc: Eladja a Veszprém, Källman ziccert ront, Henigman 2 perc. Manaszkov a szélről, 19-17.
38. perc: Bombac eladja, Sego véd, támadhat a Veszprém.
37. perc: Sego véd. Mikler véd, Gajic ziccer, 18-17.
36. perc: Bánhidi harcol ki hetest. Sigurmannsson, ront.
35. perc: Gajic, 17-17.
34. perc: Nenadics válaszol, 16-16. Maqueda hatalmas gólja, 16-17. Nilsson harcol ki hetest.
33. perc: Mikler véd, Nagy robog, 15-15. Källman vágja be a szélről, 15-16.
32. perc: Nenadics talpról, 14-15.
31. perc: A Szeged kezd. Bánhidi, 13-15.

Bodó Richárd kedvese, Vivi és kisfia, Bence így szurkol otthon az édesapának.

30. perc: Ilics fölé. Nincs több gól, vezet a félidőben 14-13-ra a Szeged.
29. perc: Canellas unja meg, talpról, 13-14.
28. perc: Canellas harcol ki hetest. Mikler véd. Ilics, 13-13.
27. perc: SEGO! Ziccert véd!!!! Blagotinsek üt oda, 3. két perce!
26. perc: Sostaric beállóból, 12-13. Henigman szerzett labdát. Bodó, Mikler véd.
25. perc: Sego lábbal.
24. perc: Bánhidi fordul le, 12-12.
23. perc: Henigman kap 2 percet. Gajic a kapufára.
22. perc: Újabb eladatott labda. Sego véd iszonyat nagyot. Zsitnyikov, majd Sostaric, 12-11.
21. perc: Hazai hetes. Gajic, 12-9.
20. perc: Gajic avatja fel Segót, 11-8. Zsitnyikov, svédcsavarból, 11-9.
19. perc: Tönessen vágja be, 10-8. Zsitnyikov eladja.
18. perc: Canellas most mellé.
17. perc: Lékai, 9-8. Bombac megy bele, Lékai eladja.
16. perc: Bombac ront, de Canellas javít, 8-8.
15. perc: Nilsson válik le, 8-7.
14. perc: Mackovsek talált rést, 7-6. Nagy teríti le Mauedát, 2 perc, szegedi hetes. Canellas, 7-7.
13. perc: Blagotinsek 2 perc. Bánhidi kap parádés labdát, 6-6.
12. perc: Mackovsek telibe a kapufát. Källman a vonalra lép, Lékai talpról, 6-5.
11. perc: Zsitnyikov emelkedik, a kezek között, 5-5.
10. perc: Maqueda nem jól passzol, jöhet a hazai csapat. Nagy ismét betörésből, 5-4.
9. perc: Blagotinsek szedi össze, 4-4.
8. perc: Lékai vert meg mindenkit, hetes. Gajic, 3-3. Maqueda okosan, 3-4.
7. perc: Alilovic véd, Canellas emelkedik, bevágja, 2-3.
6. perc: Nagy is hasonlóan, a szélről, csak ő gólt lőtt, 2-1. Bánhidit rántják le, hetes. Blagotinsek, 2 perc. Canellas, 2-2.
5. perc: Mackovsek tör be, hetes. Gajic, rajta volt Alilovic, 1-1. Zsitniykov a szélről, telibe Sterbiket.
4. perc: Maqueda sokkal lő fölé.
3. perc: Alilovic véd.
2. perc: Bánhidi harcol ki hetest. Canellas, 0-1
1.perc: A Veszprém kezd. Gajic a vonalra lép..

18.25: Túl a bemutatáson. Dean Bombac és Bánhidi Bence kapta a legnagyobb füttyöt a hazai szurkolóktól.

18.13: Tina Turner nagy slágere szól, üres a küzdőtér, mindkét csapat a meccsszerelést ölti magára.

18.11: A Szeged már az öltözőben. Danyi Gábor, a Győri Audi ETO KC BL-győztes mestere is a helyszínen nézi meg a meccset.

18.03: Már a két dán spori is nyomja a bemelegítést.

17.55: 340 szegedi szurkoló tölti meg az egyik szektort. Már az Arénában hangolnak a kék hívek.

Melegít a Szeged.

17.50: Balogh Zsolt kimaradt a szegedi keretből. A válogatott  átlövő bokája a Cegléd elleni meccsen sérült meg, nem jött teljesen rendbe, ezért nem játszik. Hazai oldalon 14 játékost neveztek, nincs a keretben Strlek és Marguc.

17.15: Üdvözlünk mindenkit Veszprémből, már mindkét csapat melegít. 18.30-kor kezdődik a döntő első meccse.

Alen Blazevic nem játszik. A horvát válogatott játékos hátsérülése nem jött rendbe, így a 2012 óta a Szegedet erősítő védekező kézilabdás kihagyja a ma kezdődő férfi kézilabda bajnoki döntő első meccsét.

Kezdődik a várva várt csata az aranyért a két ősi rivális, a MOL-PICK Szeged és a Telekom Veszprém között. Idén is oda-visszavágós rendszerben zajlik a finálé, a Szeged kezd idegenben, miután veretlenül megnyerte az alapszakaszt. A visszavágót vasárnap (18 óra) rendezik az újszegedi sportcsarnokban.
– Egyetlen feladatunk maradt az idényből – nyilatkozta Bodó Richárd, a MOL-PICK Szeged válogatott játékosa –, és ezt sikeresen szeretnénk lezárni. Felkészültünk a nagy meccsre. Egy élsportoló álma, hogy ilyen rangú és hangulatú találkozón léphessen pályára. A mostani szezonban többször megmutattuk, hogy milyen erő van a csapatban. Most is fontos lesz az egységünk, felkészültségünk, így ha betartjuk a taktikát, akkor győztesen térhetünk haza.

340 szegedi szurkoló buzdítja majd a csapatot a Veszprém Arénában. Az egyik szektor ismét megtelik MOL-PICK-hívekkel. A bajnoki címvédő már szerda délután elutazott, az éjszakát Balatonalmádiban töltötte.

A bajnoki finálé első meccsét az M4 Sport élőben adja, a delmagyar.hu szöveges online tudósítással jelentkezik.
Másodszor vezetnek a dán bírók a Szegednek

Amióta Juan Carlos Pastor vezetőedző irányítja a MOL-PICK Szegedet, hat szezon alatt mindössze egyszer vezette a Tisza-parti csapat mérkőzését a Martin Gjeding, Mads Hansen dán játékvezető páros. 2018. április 1-jén a BL-nyolcaddöntő második találkozóján a PICK 28–27-re győzött a német rekordbajnok THW Kiel ellen. 2013 óta a Veszprémnek viszont hatszor is fújtak, utoljára az idei Barcelona elleni csoportmeccset, amelyen 31–28-ra kaptak ki. Amikor ez a páros bíráskodott, háromszor győzött, kétszer veszített és egyszer döntetlent játszott a Telekom Veszprém.

Remek négyszázasok - egyesben Kárász Anna hatodik lett a világbajnoki kajakos, kenus válogató első napján

A szolnoki első világbajnoki kajakos, kenus válogató első napján a férfiaknál K1 400 méteren három… Tovább olvasom