2019. 05. 25. szombat - Orbán Még több cikk.

Megyeegy: Ötször köszönt be K. Tóth - Fotók

Igazi hazai gólparádét láthatott Bordányban a közönség, hiszen a Csongrád megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában a Foliaplast-Bordány 6-1-re verte a Zsombót.
Foliaplast-Bordány–Zsombó 6–1 (3–0)
Bordány, 150 néző. Vezette: Maurer János – kiválóan (Kovács A., Barta).
Foliaplast-Bordány: Vasas 8 – Kis L. 8, Nagy Torma 8 (Virág –), Molnár D. 8, Sólya 8, Balázs 8, Lőrinc 8 (Kozma –), Bábi 8, Popovics 8 (Fodor B. 7), K. Tóth 10 (Molnár B. –), Tóth A. 8. Edző: Tóth János.
Zsombó: Rozs E. 5 – Bálint V. 5 (Lajkó 5), Rescsik 5, Gajdó 5, Kószó 5, Törköly 5 (Zetkó –), Gyuris D. 5 (Tóth O. –), Rozs Á. 5, Németh T. 5 (Mocsári D. 5), ifj. Mihálffy Zs. 5, Molnár B. 5. Edző: Mihálffy Zsolt.
Gólszerzők: K. Tóth (26., 35., 64., 68., 77.), Popovics M. (30.), ill. Rozs Á. (73.).
Tóth János: – Az egész csapat élvezte a mérkőzést. K. Tóth Gyula öt góljához külön gratulálunk.
Mihálffy Zsolt: – Ismét csak arra lehetünk büszkék, hogy az utolsó előtti helyezett csapatunkat legyőzők óriási csatakiáltások közepette húsz percig verik a saját öltözőjük ajtaját örömükben.

A mérkőzés hőse az öt gólt szerző K. Tóth Gyula volt, akivel nem bírtak a vendégek, rajta kívül még a büntetőt értékesítő Popovics Marcell volt eredményes a hazaiknál.

Galéria kép

SZVSE  10 (5) UTC 0 (0)
Szeged, SZVSE-stadion, 100 néző. Vezette: Baráth Gábor – jól (Fülöp J., Friebert).
SZVSE: Csanádi D. 7 – Vastag 9, Pócs D. 9 (Kormányos 9), Csanádi I. 9, Hatvani J. 9 (Kelemen –), Végh 9, Szabó D. 9, Albert – (Csamangó 9), Szilágyi 9 (Péter –), Seres 9, Fülöp 9. Játékos-edző: Kelemen Balázs.
UTC: Berta 6 – Zsömbörgi 6, Szántó 6, Török 6 (Deák 6), Péczely 6, Kasza 6, Sós 6, Nyíri 6 (Szatmári 6), Valach 6 (Maslac 6), Kiss P. 6, Koncz 6. Edző: Pálfy Zoltán.
Gólszerzők: Albert (2.), Hatvani J. (6., 17., 31.), Szabó D. (36., 70., 85.), Vastag (47.), Szilágyi (49.), Fülöp (89., 11-esből).
Kelemen Balázs: – Szép gólokat szereztünk, ismét igazi csapatként funkcionáltunk. Ezt a szintet próbáljuk tartani.
Pálfy Zoltán: – Tudtuk, hogy erre számíthatunk, miután mindhárom kapusunk sérült volt. A kezdőnkben két megyenégyes és három ifista játékos volt. Próbáltuk elhalasztani a meccset emiatt, de ebbe nem ment bele ellenfelünk. Az eredmény ellenére emelt fővel távozunk. Köszönöm játékosaim küzdését, és gratulálok a csapatomnak!

Csongrád-Kunság A.  0 (0) Algyő  3 (0)
Csongrád, 250 néző. Vezette: Csöngető Endre – kiválóan (Barta, Kiss R.).
Csongrád: Verebélyi 5–Bodor 5, Koncz 5, Mészáros 5, Orovecz 5 (Lévai 5), Vitos 5, Juhász 5 (Somodi –), Kiss 5 (Berkes –), Rakonczai 5, Borda 5, Sarusi 5 (Sándor 5) Edző: Keller Mihály.
Algyő: Révész 6–Mészáros 6,5, Belanka 6,5, Szélpál 6,5, Daróczi 6,5 (Jernei –), Pénzváltó 6,5 (Bozsóki 6,5), Szil 6,5, Molnár Sz. 6, Lajkó 6 (Varga –), Kovács 6 (Tóth 6,5), Hatvani I. 7.  Játékos-edző: Sebők László.
Keller Mihály: – Az utolsó percig küzdöttünk, de csak ennyire futotta. Nehéz az ilyen mérkőzés után bármit is mondani még úgy is, hogy az ellenfél megérdemelten nyert.
Sebők László.: – A kötelező győzelmek néha a legnehezebbek. Az első félidőben kimaradtak a lehetőségeink, a szünet után sikerült betalálni, így sima mérkőzésen megérdemelten győztünk.

Röszke 5 (2) Székkutas 0 (0)
Röszke, 100 néző. Vezette: Dobai János – jól (Brezovai, Török).
Röszke: Fodor 7,5 – Zsilák M. 8, Zsilák T. 7,5, Szűcs D. 8, Fehér 7,5 (Mulati –), Szalma 8, Papdi Cs. 7,5 (Ördög –), Szücs Sz. 8, Tanács R. 7,5, Ördögh K. 8, Márki 7,5 (Papdi Sz. 7,5). Edző: Pördi Péter.
Székkutas: Nagy M. 5– Huszár 5, Kis D. 5, Miklós 5, Szabó I. 5, Kovács R. 5, Bujáki 5 (Badi 5), Kis Á. 5, Szántó 5, Gyöngyösi 5 (Paku 5), Daraki (Godó –). Edző: Horváth Zoltán.
Gólszerzők: Szalma (8., 58., 11-esből), Fehér (10.), Szűcs D. (75., 87.).
Pördi Péter: – Az esélyeknek megfelelően és esélyeshez méltón kezdtük a mérkőzést, és gyorsan kétgólos előnyre tettünk szert. Utána egy kicsit megzavart minket az előny, a félidőben viszont rendeztük a sorokat, és biztosan nyertük a meccset.
Horváth Zoltán: – Sajnos tíz perc alatt leromboltuk, amit az elmúlt három meccsen felépítettünk. Emelt fővel megyünk tovább, és hiszem, hogy sikerül bennmaradnunk.

Makó  0 (0) Szentes  1 (0)
Makó, 100 néző. Vezette: Kőhalmi Attila – közepesen (Gera, Szűcs I.).
Makó II.: Köteles 5 – Vajna 5 (Palotás 5), Graur 5, Horváth K. 6,  Kardos 5, Herczeg 5, Bartucz 6, Megyesi 5, Posztós 5, László 5, Bány 5 (Szilvási 5). Edző: Krucsó Ákos.
Szentesi Kinizsi: Kotvics-Varga 7 – Vincze 6,5, Légrádi 6, Lőrincz 7, Szabó L. 6, Kovács N. 6 (Pölös –), Prozlik 7 (Szeles –), Bertók G. 6, Paczali 6 (Lekrinszki 6), Lázár 6, Juhász Cs. 6. Edző: Némethy László.
Gólszerzők: Vincze (64.).
Krucsó Ákos: – A mérkőzés első tizenöt percében eldönthettük volna a meccset, hiszen négy nagy helyzetünk volt. A második félidőre taktikailag és mentálisan is szétestünk.
Némethy László: – Számunkra nehezen indult a mérkőzés, de a második félidőben több helyzetet dolgoztunk ki, és úgy érzem, megérdemelten nyertünk.

Szőreg 0 (0) Kiskundorozsma 1 (0)
Szeged-Szőreg, 80 néző. Vezette: Kis Máté – közepesen (Szalai, Bereczki).
Szőreg: Vígh 6,5 – Faragó 4,5, Németh 5,5, Vér 5, Nagy Ba. 4 (Nagy Be. –),  Faragó Z. 4,5 (Fekete), Bartos 4,5, Fátyol 5, Táncos 5, Néma 5, Dongó 5,5. Edző: Kiss Máté.
Kiskundorozsma: Ábrahám 6 – Kiss A. 7, Farkas F. 6,5 (Géczi 6,5), Molnár K. 7, Papp N. 6,5 (Farkas Á. –), Marjanucz 7, Szecskó 6,5, Ottlik 6,5 (Cseh –), Rudisch 6,5, Puskás 6,5, Szilágyi Zs. 6 (Csamangó –). Edző: Szabó Zsolt.
Gólszerző: Puskás (33., 11-esből)
Kiss Máté: – Dolgozunk tovább, nem adjuk fel.
Szabó Zsolt: – Az első félidőben eldönthettük volna a meccset, de nem tettük. A másodikban kiszenvedtük a végül megérdemelt győzelmet.

FK 1899 Szeged 2 (0) HFC II. 5 (3)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 100 néző. Vezette: Virág András – jól (Soós, Bereczki).
FK 1899 Szeged: Kurucsai 5 – Szélpál 5, Mucsi 5, Makai 4 (Marozsi –), Lengyel 4, Szalai 4, Gyurkovics 5, Imre 6 (Hegyesi –), Rangos 4 (Varga Z. –), Simai 5, Palócz 5. Edző: Hüvös Gábor.
HFC II.: Varga G. 6 – Gyuris 6, Kiss R. 6 (Pálinkó –), Dér 6, Bartyik R. 6, Mohácsi 6 (Balog K. –), Szőke 7, Rácz D. 6 (Bürgés 6), Győrfi 7, Rau 7, Gyüre 6 (Perpauer –). Edző: Vinnai István.
Gólszerzők: Imre (48., 11-esből), Gyurkovics (54.), ill. Bartyik R. (2.), Győrfi (14., 28.), Bürgés (69.), Gyuris (76.).
Hüvös Gábor: – A második félidőben egy rövid időre visszajöttünk a mérkőzésbe. Bátrabban támadtunk, kis híján kiegyenlítettünk, de a mérkőzés képe alapján igazságos eredmény született.
Vinnai István: – Az első félidő jó játéka után a másodikban leeresztettünk, de végül megérdemelt győzelmet arattunk.