2019. 02. 19. kedd - Zsuzsanna -3°C | 13°C Még több cikk.

Euro 2008: Ausztria-Németország 0-1

Német győzelem és továbbjutás a B-csoport pángermán rangadóján, Ballack bombája továbbjutást ért a Nationalelfnek. Ezzel eldőlt: egyik házigazda sem lesz ott a negyeddöntőben. VIDEÓVAL

B csoport, 3. forduló: Ausztria-Németország 0-1 (0-0)
Bécs, Ernst Happel Stadion, 20.45 óra. Vezeti: Mejuto Gonzalez (spanyol)

Ausztria: Macho - Garics, Hiden, Pogatetz, Stranzl - Ivanschitz, Aufhauser, Fuchs, Korkmaz, Harnik - Hoffer.

Németország: Lehmann - Friedrich, Mertesacker, Metzelder, Lahm - Fritz, Frings, Ballack, Podolski - Klose, Gómez.

Gól: Ballack a 48. percben.

Elolvadt a Mozart-golyó: kiesett a másik házigazda, Ausztria is búcsúzik az Európa-bajnokságtól. Ha a németek nem javulnak a portugálok elleni meccsig, ők is hasonlóan járhatnak. - Jól tippeltem, nem volt nagyon izgalmas meccs, de azért túl lehetett élni - kommentál Becker Brigitta.

90+4. perc. Az utolsó helyzet Neuville előtt adódik: mellécsőröz 14 méterről.

Ballack, a legboldogabb német

90+3. perc. Fritz le, Borowski be.

90+2. perc. Frings lő mellé 18-ról: kicsi kellett volna.

88. perc.Klose tüzel ballal, középről, Macho véd.

A szurkoló szava

mai: "
A sógorok legjobbja a török fiú, Korkmaz volt."
83. perc. Neuville első percei az EB-n, Podolskit váltja.

82. perc. Ivanschitz cselezi be magát a német 16-oson belülre, ám mielőtt lőhetne, felszabadítanak előle.

80. perc. Frings kapura csavarja szögletét, ám Macho kiüti a labdát.

74. perc. Klose élete egyik legrosszabb kapuralövése: külsővel találja el, kifelé kanyarodik a labda.

73. perc. Megint Kienast: Ivanschitz szögletét fejeli kapura, újabb szöglet ám ez már veszélytelen.

A meccs nagyjelenete: Manuel Mejuto González orders coaches Josef Hickersberger and Joachim Löw
A meccs nagyjelenete: Manuel Mejuto González Josef Hickersbergert és Joachim Löwöt is a lelátóra száműzte

68. perc. Be is mutatkozik a hirtelenszőke csatár: fejese 10 méterről alig megy mellé.

67. perc. Harnik is lejön, helyette Kienast a pályán.

64. perc. Aufhausert Säumel váltja.

60. perc. Gómez szenvedését megunta Löw: Hitzlsperger váltja a fiatal csatárt.

59. perc. Ivanschitz lőtt ballal 22 méterről laposan, Lehmann nem jött zavarba.

55. perc. Osztrák csere: Hiden helyett Leitgeb a pályán.

55. perc. Podolski zúdít mellé ballal 18-ról.

48. perc. GÓL! Német szabadrúgás 25-ről: Ballack lökete védhetetlenül
vágódik a kapu bal felső sarkába. 0-1.

Ballack gólja a nyolc közé repítette a németeket.

48. perc. Ivanshitz sárgát kapott.

Elkényeztettek minket tegnap a törökök és a csehek, vagy jogos fanyalgásunk, nem tudjuk, de ha Becker Brigitta nem lenne itt velünk, megőrülnénk az unalomtól. Ha németek ezzel az iksszel, így mennek tovább, az igen égő lesz.

41. perc. Löw és Hickersberger soha nem látott egyetértésben szidja a bírót - jutalmul mindketten a lelátóról nézhetik tovább a meccset.

- Kicsit eseménytelen a mérkőzés, nem láttunk gólt. Még jó pasi sincsen a pályán - értékel szomorúan Becker Brigitta.

37. perc. Lahm nyesi be a labdát balról, de Macho előrevetődve véd.

Korkmaz és Fritz parázs párharca

36. perc. Garics beadását Aufhauser bólintja mellé.

31. perc. Hoffer is besárgul.

23. perc. Podolski lő távolról: Macho bravúrral ment szögletre.

21. perc. Megint Lehmann: Aufhauser távoli löketét tolja szögletre.

19. perc. Hoffer kap remek kiugratást, ám Lehmann kivetődve hárít.

17. perc. Hoffer kerül gyanús körülmények között a földre a német 16-oson belül.

13. perc. Stranzl kap sárgát: csúnyán állította meg Klosét.

- Inkább a németek az esélyesek, számszerűen azonban nem tippelnék - mondja Becker Brigitta, aki nem rajong a futballért, de a jobb meccseket megnézi. Reméljük, ez egy jobb meccs lesz.

7. perc. Podolski passzolt a védők mögé, Gomez a tizenhatos sarkáról lőtt, ám Macho könnyen hárított.

5. perc. Gómez az EB helyzetét hagyja ki: Klose tör be a 16-oson belülre, két védőt kicselezve gurít középre: a brazil származású csatár 3 méterről képtelen betalálni, Garics ment.

A Memphis Kávézó és a delmagyar.hu közös EB klubjában (Szeged Plaza) a kontinensbajnokság ideje alatt óriás kivetítőn követhetik nyomon a meccseket. A ma esti mérkőzésen Becker Brigitta lesz a vendégünk, aki a delmagyar.hu szépei között is a legszebbnek bizonyult áprilisban a Sing Singben, tavaszköszöntő bulinkon. Azt is megtudhatjuk tőle, hogyan éli túl egy nő az Európa-bajnokságot.

Joachim Löw csapatának a házigazda ellen már egy döntetlen is elég lenne, érthető, hogy nem aggódik különösen a szövetségi kapitány. „Úgy tekintünk a jelenlegi helyzetünkre, mint egy komoly kihívásra, nem pedig, mint egy krízisre. A német válogatottal szemben mindig nagyok az elvárások, a mostani meccs előtt pedig különösen nagy rajtunk a nyomás, de a csapatszellem kiváló, nem aggódunk" - nyilatkozta a szakember.

Ballacknak kézbe kell venni a karmesteri pálcát, hogy továbbjusson a csapata

A horvát meccshez képest feltehetően több helyen is változni fog a németek kezdője. Jansen vállproblémái miatt nem játszhat, Schweinsteiger pedig egymeccses eltiltást kapott piros lapja miatt.

A védelem tengelyében ismét a Metzelder-Mertesacker duót jelöli a szakember, a széleken pedig Lahm és Fritz fog robotolni. A középpályán megkérdőjelezhetetlen Frings és Ballack helye, mellettük Hitzlseperger és Borowski bizonyíthat majd. A támadósorból kijátszotta magát Mario Gomez, a kisebb vádlisérüléséből felépülő, háromgólos Podolski mellett Klose fog rohamozni.

Ausztriának talán egy egész regimenttel is nehéz dolga lenne a németek ellen

Az osztrákoknál csak Sebastian Prödl hiányzik, aki megkapta a második sárgáját a lengyelek ellen. Josef Hickersberger - aki az 1978-as világbajnokságon játszott, amikor az osztrákok Cordobában 3-2-re legyőzték Nyugat-Németországot - józanul értékelte az esélyeket.

„Németországot ritkán győzik le, különösen igaz ez Ausztriára. Ráadásul arra nem is emlékszem, mikor kaptak ki kétszer egymás után. Cordoba örökké gyönyörű emlék marad a számomra, de az a meccs már nagyon régen volt" – mondta a kapitány.

• 2. csajszi21 2008. június 17. 11:06
    „Mi az,hogy nincs jó pasi a pályán???? Akkor Lucas Podolski miiii???”
  • 1. mai 2008. június 17. 07:25
    „A sógorok legjobbja a török fiú, Korkmaz volt. Mellette Garics és Ivanschitz volt még jó. Egyértelmű, hiában jó (elfogadható) egy csapat a mezőnyben, ha nincs 2-3 kapura veszélyes támadója, középpályása. Ez a meccs így tanulságos nekünk is, a magyarok számára is. Láthatjuk a hollandok példáját. Egy-két előretolt bátortalan ékkel nem lehet eredményes egy csapat.”