– Három éve a polgármesteri hivatal felújítására TOP-os pályázaton 40 millió forintot nyertünk, de a hiányzó részt, a 15 milliós önerőt nem tudtuk biztosítani, ezért visszaadtuk a pályázatot, kényszerűségből lemondtunk a lehetőségről – mondta Máté Gábor, Pusztaszer polgármestere. De a felújítás sürgető volt, hiszen az épület az 1930-as években – amikor épült – még korszerűnek számított, de az eltelt közel 90 esztendő alatt elöregedett, elhasználódott. Ezért pár éve a főbejárat cseréjét önerőből, helyi vállalkozó közreműködésével végeztette el az önkormányzat, illetve idén a Magyar Falu programban 2,5 millió forintból akadálymentesítették a hátsó, az udvari bejáratot.
A pusztaszeri polgármesteri hivatal felújítása tavasszal folytatódik. Fotó: Karnok Csaba
– A következő feladat az elöregedett nyílászárók, az ajtók és ablakok cseréje és az elektromos hálózat, rendszer felújítása, igaz, pár éve KEOP-os pályázatnak köszönhetően már napelemek biztosítják az energiát, az áramot. Ezek a munkák tavasszal kezdődhetnek és a Magyar Falu programban 51 forint híján 7 millió forintot nyertünk a megvalósításra – közölte a polgármester. Hozzátette: most már mindenképpen a polgármesteri hivatalon volt a sor, hiszen az önkormányzati intézmények ilyen szempontból már rendben vannak. A jelenlegi már nehezen nyitható, csukható ablakok helyére jól szigetelő, ezért az energiamegtakarításban is segítő műanyag nyílászárók kerülnek. A világítás és az elektromos rendszer is energiatakarékosabb lesz, ugyanis a neoncsöves világítótesteket, a régi kapcsolókat és berendezéseket is lecserélik.
A következő lépésekben az épület meglehetősen rossz állapotú tetejének, részben bádogos tetőszerkezetének a felújítását, a vizesblokk korszerűsítését, a külső fal szigetelését tervezzük, szintén pályázati forrást igénybe véve, de a retró jellegű bútorok cseréje is napirenden van
– vázolta az elképzeléseket Máté Gábor. Ezek már „nagyobb falatok” lesznek, a polgármester kalkulációja szerint a tető 20-25 millióba, a hőszigetelés 20 millióba, a felsorolt négy tétel együtt 60-70 millió forintba kerülhet, ezért csakis több szakaszban, lépésről lépésre valósítható meg.