– A fejlesztési periódusok általában nem zárulnak le a naptári év befejeztével, folytatódnak, áthúzódnak a következőre – közölte Ujvári László, Balástya polgármestere. Hozzátéve: idén is számos olyan feladat vár rájuk, az önkormányzatra, amelyek tervezése, pályáztatása még az előző évben kezdődött.
– Ebből is következik a tervezési munka folytatása, folyamatossága, amelynek keretében figyelünk az uniós és az itthoni pályázatokra, például a Versenyképes Magyarország Operatív Programban, amely a területfejlesztésit váltotta – jegyezte meg a faluvezető.
Az úgynevezett kántorház átalakítása javában zajlik Balástyán, helytörténeti kiállítóhely és közösségi tér lesz itt. Fotó: Török János
Őszre kész a kiállítóhely
A helytörténeti kiállítóhely, egyben közösség tér kialakítása javában zajlik a polgármesteri hivatal közelében fekvő egykori, úgynevezett kántorházban. A befejezést őszre tervezik – mondta Ujvári László, akinek a fejlesztések projektmenedzsere, Péterné Bárkányi Tímea segített a beruházások számbavételében.
Hazai, a Belügyminisztérium által kiírt pályázaton nyertek forrást két út építésére, a sportöltözőnél, illetve a Gyöngyvirág utcában.
Fotó: Török János
Kerékpárutak, plébánia
A Magyar Falu programban az ifjúsági klub belső átalakítása történik meg, önkormányzati üzemeltetésű kerékpárutat újítanak fel, korszerűsítik a plébánia épületét – utóbbira a helyi egyházközség pályázott és nyert közel 21 millió forintot, a munkákból az önkormányzat kisebb külső vakolatjavításokat és a parkosítást vállalta magára.
Az óvodát is fejlesztik, például a tetőtérben tornaszoba létesítésével. Társasági adóból korszerűsítik a sportöltöző épületét, a tetőtérben újabb öltöző kialakításával. Az előbb felsoroltakkal is idén végeznek.
Pihenőpark
– Közfoglalkoztatásban szeretnénk folytatni a Vadásztanya Vendéglőnél a parkosítást, a pihenőpark létesítését, ezzel is növelve a lakosság komfortérzetét. A belterület szélén pedig záportározó épül és komplett belvízrendezés történik – mondta Ujvári László.
Végül a beruházásokhoz szükséges anyagiak: uniós támogatás 111 millió, hazai pályázati forrás 85 millió forint.