Mintegy kilenc hónapon át dolgoztak rajta a Magyar Közút Nzrt. szakemberei.
Az 1974-ben átadott makói Maros-hídon az elmúlt években már nagyon nehéz volt közlekedni: az úttestet nyomvályúk, kátyúk szabdalták, szinte a szerencsének volt köszönhető, hogy nem történt baleset. Mindez azonban már a múlté, hiszen befejeződött a régen várt felújítás, és mint megtapasztaltuk, immár biztonságosan lehet átkelni a folyó felett.
A makói Maros hídon már december 7-e óta zavartalan a forgalom. Fotó: Karnok Csaba
– Társaságunk beruházásában és az Egomax Kft. kivitelezésében teljeskörűen megújult a 43-as főúton a makói Maros-híd. A munkálatok tavaly április 14-én kezdődtek és december 11-én fejeződtek be – tájékoztatta lapunkat a Magyar Közút Nzrt. kommunikációs osztályvezetője, Pécsi Norbert Sándor. A beruházás részeként a híd új szigetelést, aszfaltburkolatot, szegélyeket és korlátot kapott, továbbá kicserélték a híd saruit és dilatációs szerkezeteit, valamint az acélszerkezeti részek is új, korrózióvédő festékbevonatot kaptak.
A csaknem 9 hónapig tartó munkálatok alatt a hídon félpályás forgalomkorlátozás mellett lehetett közlekedni, és tavaly december 7-e óta lehet mindkét irányban korlátozások nélkül használni a hidat – tudtuk meg. A beruházás költsége nettó 525 millió forint volt.