2019. 05. 21. kedd - Konstantin Még több cikk.

Busa halmozta az érmeket: négyszer volt dobogós

Tizenegy felnőtt érmet szereztek a magyar kick-boxosok a milánói Pointfighting Cup elnevezésű versenyen.
A tavaly év végén a NOB által elismert sportág pointfighting szakágának idei egyik legrangosabb megmérettetésén a nőknél Busa Andrea remekelt.
Busa Andrea harc közben. Fotó: Nemzeti Versenysport szövetség
A 14 nemzet 900 nevezőjének csatái során a nőknél Busa Andrea megnyerte súlycsoportját, a 65 kg-ot, és szintén egyeduralkodónak bizonyult egy kategóriával feljebb, a 70 kilósok mezőnyében is. A szegedi sportoló a női csapatok versengésében szintén a győztes alakulat tagja volt. Két másik érmet is nyert Olaszországban a civilben tanárként dolgozó magyar kiválóság: a nyílt kategóriában, a súlycsoportoktól független openben második lett, míg a súlycsoportok győztesei számára kiírt, úgynevezett Grand Champion versenyszámban is szerzett egy bronzot.

Nem bánja a döntését: 56 év után hagyta abba Ördögh István

Csongrád megye Ifjúságáért és Sportjáért díjat adományozott a Csongrád Megyei Önkormányzat a Szegedi… Tovább olvasom