2019. 05. 23. csütörtök - Dezső Még több cikk.

Előnyt szerzett Plockban a Szeged

A férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligájában Lengyelországban, az Orlen Wisla Plock otthonában lépett pályára a MOL-PICK Szeged. A magyar együttes 22-20-ra nyert.
Orlen Wisla Plock (lengyel)-MOL-PICK Szeged 20-22 (10-10)
Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzés, Plock, Orlen Aréna, 5000 néző. Vezette: Jorum, Kleven (norvégok).
Plock: Morawski - Daszek 5/2, Piechowski 1, Toledo 5, Obradovic, Racotea, Gebala 2. Csere: Moya 3, Mihic 2, Mlakar, Zdrahala 1, Krajewski 1.  Vezeteődző: Javier Sabate.
MOL-PICK Szeged: Sego - Sostaric 3, Maqueda 1, Bombac 1, Bánhidi 3, Bodó 4, Sigurmannsson 2/1. Csere: Gaber, Blazevic, Kaspárek, Balogh 2, Canellas 6, Zsitnyikov.  Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 8, ill. 2 perc.
Hétméteres: 2Í/2, ill. 1/1.

Nyilatkozatok

Xavier Sabaté, a Wisla Orlen Plock vezetőedzője: – Sajnálom a mérkőzést végét, mert 55 percig úgy nézett ki, hogy előnnyel zárjuk ezt a találkozót. Ám nem szégyen kikapni két góllal egy Final Fourba igyekvő csapattól.

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: – Két dolognak örülhetünk: a kétgólos előnynek és a jó védekezésnek. Sajnos a támadásaink ismét nagyon gyengék voltak. Továbbra is komolyan kell vennünk a visszavágót, erre kell készülnünk egész héten.

Jose Guilherme de Toledo, az Orlen Wisla Plock játékosa: – Kiváló csapattól szenvedtünk vereséget, amit nagyon sajnálok, mert a fantasztikus szurkolótáborunk megérdemelte volna a győzelmet.

Joan Canellas, a MOL-PICK Szeged játékosa: – Kemény meccset játszottunk, de örülök annak, hogy a hajrában sikerült megfordítanunk az eredményt, és végül kétgólos előnyt harcoltunk ki.

A visszavágót jövő vasárnap 17 órakor rendezik az újszegedi sportcsarnokban.

60. perc: Sego bevédi, Toledo, 20-22. Időt kér a Szeged! Bodót tarolják le semmi, ez a vége, kétgólos előny!
59. perc: Az öreg! Canellas, 19-22! Időt kér a Plock!
58. perc: Eladja a Plock.
57. perc: Balogh kap remek labdát, 19-21.
56. perc: Canellas minden rutinnal, 18-20. Sostaric ziccert ront, Mihic nem,.
55. perc: Canellas tört be, 18-19. Racotea lépi el. Okosan!
54. perc: Labdát szerzett a Szeged! Bravó!
53. perc:  Ziccer! Bodó, 18-18. Gebala 2 perc.
52. perc: Bodó! 18-17.
51. perc: Labdát szerzett a Szeged. Nagy védekezés volt.
50. perc: Üres a kapu, Canellas lő, mellé, bár beleért a blokk, mindenki látta, csak a két spori nem.
49. perc: Ront a Szeged, majd a Plock. Bodó minden mérgét beleadta, 18-16.
48. perc: Sego véd, Daszek szedi össze, 18-15. Időt kér a Szeged.
A férfi kézilabda BL-ben: Plock-MOL-PICK Szeged - GALÉRIA
47. perc: Toledo, 17-15. Canellas ziccer, Morawski véd.
46. perc: Időt kér a Plock.
45. perc: Balogh kezéből kiesik a labda, Racotea fölé. Bombac sántikál le. Balogh kidobja a lelátóra.
44. perc: Hazai hetes, ajándékba. Daszek, 16-15.
43. perc: Canellas lő, semmi, pedig...
42. perc: Hazai kapufa. Maqueda szerzi meg.
41. perc: Moya tört be, 15-14. Gebala 2 perc. Canellas, 15-15.
40. perc: Bombac eladja.
39. perc: Moya dőlt el, 14-14.
38. perc: Sego véd, Sigurmannsson nem tudja megfogni, jöhet a Plock. Labdaszerzés, Canellas, okos, 13-14.
37. perc: Bodó-bomba, 13-13.
36. perc: Balogh, 13-12.
35. perc: Bánhidi belemegy. Piechowski, 13-11.
34. perc: Bodó nincs itt, megint eladja, Daszek, 12-11.
33. perc: Moya, 11-11. Bodó eladja, Sostaric labdát szerzett.
32. perc: Blazevic szerzett labdát. Bánhidi préseli be,10-11.
31. perc: A Plock kezdi a második félidőt. "RIA! RIA! RIA HUNGÁRIA!" - zengi a csarnok.
30. perc: Canellas a pipába, 10-10. Időntúli, fölé, 10-10 a félidő.
29. perc: Zdrahala talpról, 10-9.
28. perc: Jöhet a Szeged. Bánhidi kap parádés labdát, 9-9.
27. perc: Toledo vágja be, 9-8. Zsitnyikov lövése is gyenge.
26. perc: Kaspárek középre, véd a kapus.
25. perc: Canellas eladja, Krajewski, 8-8.
24. perc: Labdazserzés, Maqueda, Sostaric vágja be! Vezetünk! 7-8. Vonalra lépnek a lengyelek!
23. perc: Sigurmannsson repül, 7-7. 7-3-ról jött fel a Szeged!
22. perc: SEGO! Vetődve véd.
21. perc: Racotea 2 perc. Sostaric vágja be az alsóba, 7-6.

20. perc: Sego véd ismét.
19. perc: Eladja a Plock.Sostaric vágja be, 7-5. Időt kérnek a lengyelek.
18. perc: Sego véd. Bánhidi, 7-4.
17. perc: Labdát szerzett a Szeged, Bánhidi mellé.
16. perc: Bombac a kapufára. Teljes csőd a szegedi támadása.
15. perc: Hazai blokkról mellé.
14. perc: Mihic húzza be, 6-3, majd Daszek, 7-3. Időt kér a Szeged!
13. perc. Gebala betörésből, 5-2. Maqueda harcol ki hetest, Sigurmannsson, 5-3.
12. perc: Sostaric ront.
11. perc:  Gebala, 4-2.
10. perc: Jöhet a Szeged, Bombac betörésből, 3-2.
9. perc: Jön Kaspárek. Racotea 2 perc. Eladja a Szeged a labdát.
8. perc: Moya, 3-1. Eladja a Szeged, hazai kapufa, SEGO!
7. perc: Daszek, 2-0. Maqueda, bravór, végre! 2-1.
6. perc: Hazai hetes, pedig Sego nagyot védett.
5. perc: Racotea mellé. Maqueda ziccer, bele a kapusba.
4. perc: Elveszik a Szegedtől a labdát. Üres a kapu, nem veszik észre a hazaiak.
3. perc: Daszek, 1-0. Bánhidi 2 perc.
2. perc: Bodó ellépi, Sego ziccert véd.
1. perc: A Szeged kezd. Maqueda kapufára lövi a ziccert. Jön a válasz, sokkal fölé.

15.53: Lassan megtelik a lelátó. Jó négyezren lehetnek. Segót és Bombacot rendesen kifütyülik, Dmitrij Zsitnyikovot viszont állva tapsolják a hazai szurkolók.

15.37: 5467 néző fér be az Orlen Arénába. Egyelőre ezren vagyunk.

15.14: Mindkét csapat már kint, néhányan beszélgetnek. A Szeged feketében, a hazaiak fehér-kékben játszanak majd. A lengyel-barátság jegyében egyszer hazai zene szól, egyszer pedig magyar sláger. Ebben a pillanatban Tunyogi Orsi "ha lemegy a nap" című zenéje szól.

14.59: Az utolsó, rövid taktikai értekezlet. A szegedi stáb, és a játékosok már az öltözőben.

Mirko Alilovic már egyénileg melegít.

14.25: 14.10-kor érkezett meg az Orlen Arénába a MOL-PICK Szeged. Nem ismeretlen a meccshelyszín, 2017 októberében már játszott is a magyar együttes, és nyert elég simán 33-27-re. Rossz hír a szurkolóknak, hogy Jonas Källman hátsérülése kiújult, így a svéd klasszis nem játszik, helyette Pedro Rodriguez került be a keretbe.

Vasárnap, 12.25: Már minden játékos a szobában, 13.30-kor közös kávé, majd 14 órakor indulás az Orlen Arénába. Nem volt nagy élet Plokcban, elég nagy volt a csönd vasárnap délelőtt, csak néhány kávézó volt nyitva. A sétáló utca, és a Visztula-partja szépen megújult. Rengeteg régi épületet újítottak fel, nagyon sokat fejlődött az évek alatt a 127 ezres Plock.

10 óra: Túl a sétán a csapat, már az utolsó taktikai értekezleten ül a keret. Minden rendben, 10 fok van Plockban, felhős az idő, de szerencsére nem esik az eső.

Túl a sétán a MOL-PICK Szeged. Fotó: Süli Róbert

22.30: Itt Plock! Szerencsésen megérkezett a csapat, csak kis csúszás volt, négy játékosnak (Sego, Sigurmannsson, Pedro, Zsitnyikov) csomagjai elkeveredtek a varsói reptéren, de nem volt nagy gond, 30 perc után meglett, így indulhatott a csapat. Már mindenki a szobájában, pihennek a játékosok. Vasárnap 9 órakor reggelivel indul a nap, húzós lesz a délelőtt, hiszen 16 órakor kezdődik a meccs, így az ebéd is korán lesz. Szerencsére mindenki rendben, a hangulatra nincs panasz.

17 óra: Hamarosan indul a gép Varsóba. Eddig minden rendben, nincs semmi késés, ez pedig több mint biztató, hogy rendben lesz minden az utazással.

Alen Blazevic és Nik Henigman olvasással tölti az időt a reptéren. Fotó: Süli Róbert

14 óra: Már Budapest, a Liszt Ferenc reptér felé tart a csapat. 17.10-kor száll fel a gép, várhatóan 18.30-kor landol Varsóban. Este 20.30-ra van érkezés Plockba, ha minden kedvezően alakul.
A délelőtti edzésen minden rendben volt, az utolsó taktikai simításokat végezte el Juan Carlos Pastor vezetőedző, és segítő, Marko Krivokapics és Nenad Damjanovics. Lengyelországban már nem lesz edzése a kékeknek, vasárnap délelőtt közös sétán, majd taktikai értekezleten vesz részt a társaság.

– Figyelni kell mindenre, hogy milyen terhelést kap ebben az időszakban egy-egy játékos, így a héten a taktikai elemek gyakorlása mellett lövőedzést is tartottunk – nyilatkozta a péntek délelőtti edzés után Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapatának mestere.

A magyar bajnoki címvédő holnap 16 órakor a VELUX EHF Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, az első meccsen a lengyel Orlen Wisla Plock otthonában szerepel. Tét a legjobb nyolc közé jutás, a visszavágót jövő vasárnap rendezik az újszegedi sportcsarnokban.

Ma délelőtt még Szegeden edzett a csapat, a közös ebéd elfogyasztása után a Szeged–Budapest–Varsó–Plock útvonalon érkezik meg a keret a meccshelyszínre. Várhatóan 20.30-kor már a szállodában lesz a társaság.

12 MOL-PICK-szurkoló biztos, hogy ott lesz a lelátón, ennyien váltottak belépőt Szegeden. Plockról kellemes emlékei vannak a csapatnak, 2017 őszén 33–27-re nyert a Pastor-alakulat. Ezt az eredményt szívesen elfogadná most is mindenki.

A lengyel gárda jelenleg a második helyen áll a bajnokságban, a 71 pontos Kielce mögött 62 ponttal. Szerdán este magabiztos győzelmet arattak hazai pályán, 29–16-ra verték a Kwidzyn együttesét.

A jó hangulatra a Szegednél sincs panasz, a Veszprém legyőzése (25–23) erőt ad a folytatáshoz. Az biztos, hogy a vendégvédelemnek ismét nagyon stabilnak kell lennie, mert ez lehet a győzelem kulcsa.
Bodó eredményes játékára nagy szükség lesz a Plock elleni első BL-meccsen. Fotó: pickhandball.hu
Néhányan kisebb sérüléssel bajlódtak, így Alen Blazevic kedden nem is edzett, szerdától viszont már gőzerővel készült.

Marin Sego és Dmitrij Zsitnyikov számára különleges lesz a meccs, mindketten egykor a Plockot erősítették. Hazai oldalon biztos, hogy a kapus Borbély Ádám is kettőzött erővel készül, a magyar válogatott játékos 2017 decemberében sok borsot tört Szegeden a PICK orra alá, ekkor a Wisla 25–24-re nyert. Borbély nyártól a Tatabánya játékosa lesz, visszatér Magyarországra.

– Kemény meccs lesz, biztos, hogy a Plock szeretne legyőzni bennünket. Komoly céljaink vannak a BL-ben, így csakis a sikerben gondolkodom – zárta mondandóját Pastor mester.

A MOL-PICK Szeged lengyelországi tartózkodásáról a delmagyar.hu-n útinapló formájában számol be, a meccsről szöveges online tudósítással jelentkezünk.