2019. 06. 20. csütörtök - Rafael 20°C | 28°C Még több cikk.

Falcao villanásával: Porto-Braga 1-0

Egy Falcao-zsenivel nyerte meg az Európa Ligát a Porto. A Braga próbált küzdeni, de súlytalan volt a kisebbik portugál csapat.
FC Porto–SC Braga 1-0 (1-0)
labdarúgó Európa Liga, döntő, Dublin.
Vezeti: Carballo, asszisztensek: Fernandez, Guadamuro, alapvonali segítők: Gómez, Pérez (spanyolok).

Fc Porto: Helton - Săpunaru, Rolando, Otamendi, A. Pereira - Joăo Moutinho, Silvestre Varela (Rodriguez 79.), Guarín (Belluschi 73.), Fernando - Falcao, Hulk. Edző: André Villas-Boas.

SC Braga: Artur - A. Rodríguez (Kaká - a szünetben), Paulăo, Miguel Garcia, Sílvio - Hugo Viana (Mossoró - a szünetben), Vandinho, Custodio, Alan, Lima (Meyong 66.) - Paulo César. Edző: Domingos Pacięncia.

Sárga lap: Hugo Viana (24.), Sílvio (30.), Săpunaru (49.), Miguel Garcia (55.), Mossoró (60.), Kaká (80.), Helton (89.), Rolnado (93.).

Gól: Falcao (44.)

Falcao egyetlen klasszis megoldásával szordínóban nyert a Porto. A Braga küzdött, de hiába. A mérkőzés embere a gólt fejelő kolumbiai csatár lett.

93. perc: A mérkőzést Artur kapus "teszi keretbe": az ő kétségbeesett fejesével lett vége a mérkőzésnek: Euróa Liga-győztes az FC Porto.

92. perc: Meyong lesen emelt fölé.

85. perc: A cserejátékos, Belluschi veszélyzetett, jó egy méterrel ment mellé a lövése.

80. perc: Dejá vunk van: Hulk ismét mezőnygólt lőtt!

77. perc: Braga megiramodás, Meyong sutázza el, Helton könnyedén véd.

72. perc: Carballo játékvezető pályán hagyja a sárga lapot érően szabálytalankodó Săpunarut. A szabadrúgás végül lesen hal el.

69. perc: Nyom, illetve inkább nyomkod a Braga, de túl sok elképzelés nincs egyelőre az erőlködésükben.

67. perc: Történhetne végre valami, mert megint csak a gyimakolásban - jelentsen ez bármit is - jeleskednek a fiúk.

54. perc: Picit leült a meccs, de hátha felpörögnek újra a fiúk.

50. perc: A Braga a jelek szerint egy félidőt focizni akar. Szögletet rúgnak, de veszélytelen.

Európa Liga-döntő Dublinból: FC Porto-SC Braga. Fotó: daylife. com (galéria)

46. perc: Mossoró elgyávult, pedig hős lehetett volna: ritkán látható Porto-labdavesztés után begyalogolt a tizenhatosra, ahol lábon lőtte Heltont. Egyenlítési lehetőség volt...

46. perc: A Braga kezdi a második játékrészt, és kettőt cserélt is Domingos Pacięncia.

Az utolsó két perc megmentette az első félidőt. Kár, hogy ennyit kellett rá várni. Reméljük, a második félidőre a Braga is kijjebb jön a sündisznóállásból, és még jobb lehet a meccs.

45. perc: Carballo nem sokat vacakolt a hosszabbítással, gyakorlatilag azonnal lefújta az első félidőt.

Európa Liga-döntő Dublinból: FC Porto-SC Braga. Fotó: daylife.com (galéria)

44. perc: Gól a semmiből! Falcao emelkedik nyolc méterről majdnem nyolc méterre, és fejel ihletett mozdulattal a jobb felsőbe.

40. perc: Végre történt valami majdnem vicces: Artur kapus Falcaóra rúgta rá közvetlen közelről a labdát, szerencséjére az nem a kapuba pattant a kék-fehér csatárról.

31. perc: Ez már majdnem foci volt: Hulk cselezi le magát majdnem az ötösig, bead, Valera 13 méterrel fejel mellé. A közönség folyamatosan énekel. Gyanús. Lehet, hogy az alapzaj magnóról megy?

28. perc: Igaza van Hulknak! 30 méterről lőtt szép mezőnygólt, nálunk ezt sajnos nem díjazzák.

26. perc: Unaloműzésnek néhány unalmas statisztika. Labdabirtoklás: 63-37 százalék, szöglet: 2-0, les: 3-1, szabálytalanságok: 5-7.

Európa Liga-döntő: így készül Dublin, a csapatok és a drukkerek. Fotó: daylife.com (galéria)

22. perc: Ha a szünetben is 0-0 lesz az állás, akkor adunk még egy tippelési esélyt Fricinek.

20. perc: Meg voltunk róla győzödve, hogy ekkor már minimum 2-1 lesz az állás, ehhez képest... No hátha beindulnak a srácok.

17. perc: Eddig bármelyik skót bajnokival felveszi a versenyt a döntő, rugdosódásban és brusztolásban mindenképpen.

14. perc: Varela próbál ollózni egy Porto-szabadrúgás után, de elég harmatos volt.

9. perc: Az első szöglet a Portóé. Hulké ez is, gond nélkül tisztáz a Braga-védelem.

6. perc: Hulk hülyít meg mindenkit a jobb oldalon, betör a tizenhatosra, majd a jobb felső felé ágyúz, milliméterekkel tévedett csak.

4. perc: Az első kapura lövés a Bragáé: Custodio suhintott másfél méterrel mellé.

3. perc:
Artur kapus ezúttal kézből rúgta ki a lasztit. Mi lesz még itt?

2. perc: Artur kapus eddig két gyors kirúgással vétette észre magát. Dicséretes!

1. perc: A Porto kezdte a dublini döntőt.

20:41 Biztos valami pályázati pénzt lehet nyerni ezekre a döntő előtti borzalomműsorokra, más ugyanis nem nagyon indokolja azt, hogy koreográfiának mondott értelmetlen szaladgálásokat nézzünk alig öt perccel a kezdés előtt.

20:36 Polipunk nincsen, tengerimalacunk viszont van! Így Fricivel jósoltattunk, s ahogy Paul esetében úgy most is a győztesre voltunk kíváncsiak. Egy "P" és egy "B" alakú uborkaszeletet adtunk neki. Frici a P alakút választotta először, de aztán a B-t is megette. Hogy lesz-e akkora sztár, mint Paul a vébé alatt még kérdéses, hiszen ez volt az első tippje a malackának.

20:30 Köszöntünk mindenkit, aki velünk is követi a labdarúgó Európa Liga döntőjét! Dublinban mindössze 13 fok van, és bár most nem esik az eső, de a felhők eléggé haragosnak tűnnek a Dublin Arena fölött.

Korábban írtuk:
Idén is nagycsapat–kiscsapat összecsapást rendeznek a labdarúgó Európa Ligában. Ráadásul Portugália két gyöngyszeme mérkőzik meg egymással. A Porto eddig befalta hazája bajnokságát: veretlenül menetelt végig a Liga Sagresen, most nemzetközi szinten akarja megzabálni a Bragát, hogy aztán vasárnap a portugál kupában könnyed desszertként fogyassza el a Guimaraest.

Európa Liga-döntő: így készül Dublin, a csapatok és a drukkerek (galéria)

A sárkányokat ráadásul egy Mourinho-klón, Andre Villas-Boas edzi és egy olyan szenzációs csatárpárosuk van Hulk és Falcao személyében, akikről nagyon sok top csapat is csak álmodni mer. S azt sem lehet rájuk mondani, hogy persze, a portugál bajnokságban rúgták ész nélkül a gólokat: mindkettő bizonyított nemzetközi szinten is, elég, ha csak Falcao legutóbbi mészárlására gondolunk a Villarreal elleni elődöntőben.

Bragában viszont a kátánáccsót (sic) gondolta gondolták tovább, és olyannyira sikeresen alkalmazzák, hogy néha támadni is elfelejtenek...
Drukkoljunk annak, hogy olyan príma meccs legyen mint a Liverpool–Alaves finálé, amikor a kiscsapat majdnem megleckéztette a nagycsapatot. Az értők szerint ma sok gólos Porto-győzelem várható. De miért ne borulna éppen a fináléban a papírforma?

Ne feledje azt sem: Tippmester játékunkban is erre a meccsre fogadhat!

• 2. falusi01 2011. május 18. 21:08
    „........és STORY TV !”
  • 1. Cipó99 2011. május 18. 20:54
    „Digi Sport!”

Férfi kosárlabda: harmadszor bajnok a Szolnok

A Szolnok legyőzte a vendég Albacompot szerdán a férfi kosárlabda NB I döntőjének ötödik… Tovább olvasom