2019. 01. 22. kedd - Vince, Artúr -4°C | 0°C Még több cikk.

Szeged Beton- Sete 9-3

A férfi vízilabda LEN-kupában már törzstagnak számító Szeged Beton VE hazai medencében könnyed győzelemmel kezdett a sorozat első selejtezőkörében. Az áldozat a francia Sete volt, a gallok két negyeden át nem találtak kaput.
Szeged Beton- Sete (francia) 9-3 (2-0, 3-0, 3-1, 1-2)
Szeged, újszegedi sportuszoda, 100 néző, vezette: Nyegovan (szerb), Golikov (orosz).

Szeged: Baksa - Mihajlo Korolija, Weszelovszky 5, Komlósi, Varga T., 2 Lehmann, 1 Juhász 1. Csere: Németh Zs. (kapus), Varga P., Milos Korolija, Török, Kuncz, Vejzagics. Edző: Kásás Zoltán.

Sete: Runge - Laux, Peysson 2, Guyon, Richardson, Fournier, Chipotel. Cere: Devemy, Corjon 1. Edző: Marian Mihalka.

Gól emberelőnyből: 5/2 ill. 6/0

Ötméteresből: 1/1 ill. -.

4. negyed 1-2

6. perc: Csuvi, azaz Varga Tamás ereszt el egy sistergős bombát 9-3.

4. perc: kisebb blama. 2-0-ra viszik a zárószakaszt a gallok, Peysson szerzi a második gólját 8-3.

1. perc: nyomulnak a franciák, Corjon is beveszi a cserekapus, Németh Zsolt hálóját 8-2.

3. negyed 3-1

7. perc: Varga Tamás húzza össze a szemöldökét 8-1.

7. perc: hurrá, van már gólja a franciáknak, Peysson nevét jegyezzük meg 7-1.

Weszelovszky remek napot fogott ki a franciák ellen, ötöt vágott a Setének Fotó: Frank Yvette
Weszelovszky remek napot fogott ki a franciák ellen, ötöt vágott a Setének
Fotó: Frank Yvette

5. perc: csillagos ötös, Weszelovszky egymaga intézi el a franciákat 7-0.

2. perc: büntetőből Weszelovszky a bosszúálló 6-0

2. negyed 3-0.

8. perc: a kapus szeme közé: Juhász Zsolt 5-0.

5. perc: Lehmann is felébred 4-0.

4. perc: tovább fuldokolnak a vendégek, úgy tűnik kétszeres olimpiai bajnokunk jól mérte fel a helyzetet, még érintetlen Baksa kapuja.

3. perc: ki dob még ma gólt Weszelovszkyn kívül? 3-0.

1. negyed 2-0.

7. perc: a szegediek nehéztüzére, Weszelovszky ezúttal sem kegyelmez, Varga Tamás kiadja a parancsot: ne kapjunk gólt! A medence mellől nem tudni, hogy a negyedre vagy az egész meccsre gondol 2-0.

Komlósiéknak nem volt nehéz dolguk a gallok ellen, a féidőig gólt sem kaptak
Komlósiéknak nem volt nehéz dolguk a gallok ellen, a félidőig gólt sem kaptak

4. perc: Baksa egy kézzel húzza le a franciák próbálkozását. A második előnyből csak megvan az első találat, Weszelovszky nevéhez fűződik 1-0.

3. perc: továbbra sincs még gól, Varga Tamás puskázza el az első előnyünket.

1. perc: a Kásás-legények hozzák el a labdát, de nem születik gól az első akcióból. Sőt, a másodikból sem. A francia bajnokság legutóbbi negyedik helyezettje nem egy világverő alakulat. Cserekapus nélkül és mindössze két mezőnycserével néznek farkasszemet a Betonnal.

Kis híján majdnem ismételte magát a történelem. A LEN-kupa előző kiírásában a Szeged Beton épp a Steaua Bucuresti ellen kezdte szereplését a sorozatban. Az olaszországi Cataniában a négy gólig jutott Varga Tamás vezérletével 6–2-es vezetés után 6–5 lett a vége. Ma ugyan a francia Sete gárdája az első vetélytárs, de holnap megint a románok következnek. A tavalyi győzelemmel persze most is „kiegyeznének" a drukkerek, de ezúttal nagyobb különbségben bíznak. Miként a csoportelsőségben is.

Amúgy a bukarestiek már tegnap Szegedre érkeztek, sőt kora este már edzettek is. A franciák repülőgépe Pozsonyban landolt, onnan autóbusszal tették meg a több mint 300 kilométeres utat.

A három találkozón a szerb Nyegovan, a görög Kuretosz és az orosz Golikov fújja majd a sípot, a delegátus pedig a horvát Matosic lesz.

Program

LEN-kupa, első selejtezőkör, G csoport, ma: Szeged Beton–Sete (francia), 18.30. Szombat: Steaua Bucuresti (román)–Sete, 11; Szeged Beton–Steaua Bucuresti, 18.30.

A csoportból az első két helyezett jut tovább. A második selejtezőkört október 31. és november 2. között rendezik.

T-Online hirdetés

Befűtötte a zalai csarnokot a Szeviép

A Szeviép-Szeged különösen a második félidőben nyújtott jó játékkal 84–62-re győzött a Zala… Tovább olvasom