2019. 06. 24. hétfő - Iván 19°C | 27°C Még több cikk.

0-3-ról állt fel a Szeged-SZTE

Huszonnégy órán belül másodszor találkozott egymással a 7-8. helyért folyó rájátszásban a Szeged SZTE és a Tatabánya a női vízilabda OB I-ben.
A tét a hetedik hely volt, a szegediek pedig beragadtak a kezdésnél. A második negyed elején már 0–3 állt a szegedi eredményjelzőn. A SZUE-medence partjáról a kétszeres olimpiai bajnok Varga Tamás győzelembe hajszolta tanítványait. A mindent eldöntő gólt egy perc tíz másodperccel a rendes játékidő vége előtt a szerb Isidora Damnjanovics lőtte emberelőnyből, amellyel a Szeged SZTE a meccset 4–3-ra, a párharcot 2–1-re megnyerte a Tatabánya ellen.

Varga Tamás: – Óriási szívvel játszottak a lányok. Próbáltam elhitetni velük 0–3-nál, hogy van visszaút, és így is lett! Az utolsó negyedben egyenlítettünk, majd megnyertük a mérkőzést és a párharcot. Járt nekünk ez a siker, mert a lányok nagy odaadással lejátszották az idényt. Úgy terveztük, hogy ne legyünk utolsók, miután a nyáron kicserélődött a keretünk. Heten-nyolcan tolták végig, így a bajnokság végén Fortuna mellénk állt. A hetedik hely nem edzői pályafutásom legjobb eredménye, de ahogy elértük azt, az óriási dolog.

S
zeged SZTE–Tatabánya 4–3 (0–2, 2–1, 0–0, 2–0)
Női vízilabda OB I, rájátszás a 7-8. helyért, 3. mérkőzés. Szeged, SZUE-medence, 50 néző. Vezette: Vörös, Kádár.
Szeged SZTE: Trifán – Botka, Lengyel A. 2, Rácz, Damnjanovics 1, Lengyel Dom. 1, Tóth P. Csere: Ádám. Vezetőedző: Varga Tamás.
Tatabánya: Zirighné Sós – Zantleitner N., Jenei, Vaszari, Bicskei, Sedlakova 1, Keresztes 1. Csere: Dobos, Petik 1, Kolarova. Vezetőedző: Zantleitner Krisztina.
Gól – emberelőnyből: 8/1, ill. 2/0.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Szegednek.

Tiszasziget-SZVSE rangadót rendeznek a megyeegyben: Dékány Dóra tippelt a 26. fordulóra

Igazi futballcsemegének ígérkezik az SZVSE tiszaszigeti vendégjátéka a Csongrád megyei I. osztályú… Tovább olvasom