2018. 12. 10. hétfő - Judit 2°C | 8°C Még több cikk.

Algyő: egy gól, három pont

A labdarúgó NB III tavaszi szakasza rögtön megyei rangadóval kezdődött: a HFC otthon szenvedett vereséget az Algyőtől.
HFC–Algyő SK 0–1 (0–0)
Hódmezővásárhely, városi stadion, 400 néző. Vezette: Wittmann.
Hódmezővásárhely: Bíró – Szűcs, Dálnaki, Pécsek, Borbás Zs. – Mészáros, Nagy A., Antal, Gyenes (Varga M.) – Rózsavölgyi (Rácz D., Marton), Bernáth. Edző: Kolozsvári János.
Algyő SK: Dénes – Vass, Varga F., Kothencz, Krucsó – Retek (Kiszner), Sipos, Krajczár, Végh (Lele) – Tóth Á., Katona. Edző: Lóczi István.
Gólszerző: Katona.

Fotó: Tésik Attila
Már az 1. percben gólt szerezhetett volna Retek, de lövését Bíró bravúrral védte. A folytatásban alacsony színvonalú, unalmas játék folyt a pályán, de a félidő utolsó tíz percére megélénkült a küzdelem, felpörögtek az események. A szünet után nagy lendülettel kezdett a hazai csapat. A 46. percben Bernáth remek emelése centiméterekkel ment a jobb kapufa mellé, Dénes csak nézte a játékszert. Az 58. percben megszerezte a vezetést az Algyő: Krucsó szabadrúgása irányt változtatott a sorfalon és a berobbanó Katona Zsolt közelről a kapuba lőtt, 0–1. A találat pikantériája, hogy a gólszerző a télen éppen a Vásárhelyből igazolt át az Algyőbe – első „gyevi" meccsén azonnal beköszönt egykori klubjának. A gól után nagy mezőnyfölénybe került a hazai gárda, de helyzeteket képtelen volt kialakítani. A vendégek remekül kontráztak, előbb Krajczár 15 méteres, léc alá tartó lövését, majd Retek nagy bombáját ütötte bravúrral szögletre Bíró. A kapust a kirúgás során Tóth Ákos megrúgta, de kiállítás helyett megúszta egy sárga lappal.

Kolozsvári János: – Olyanok voltunk, mint az elmúlt hetek időjárása, rossz. Ennek ellenére a játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna.
Lóczi István: – Győzelmünkkel gratulálunk, és köszöntjük a névnapját ünneplő polgármestert dr. Piri Józsefet, valamint Juhász Sándor szakosztályelnököt és Hajdú Sándor szakosztályvezetőt.

Jók: Bíró, Dálnaki, ill. Dénes, Kothencz, Varga F.

További eredmények: Mezőtúr–Cegléd 2–0, Sarkadkeresztúr–Túrkeve 2–0, Monor–Kiskunhalas 2–1, Békéscsaba–Szarvas 4–0, Dabas–Tápiógyörgye 2–0, Szolnoki Spartacus–Gyula 5–1.

Szeviép-Szeged: ismételnék 2004-et

Mától Sopron a házigazdája a női kosárlabda Magyar Kupa négyes döntőjének. A Szeviép-Szeged… Tovább olvasom