2019. 04. 21. vasárnap - Konrád Még több cikk.

Nagy csatában kapott ki a Naturtex Gellért SE

Vereséget szenvedett a második fordulóban az OB I-es férfi teniszcsapat-bajnokságban a Naturtex Gellért SE együttese.
Top Sport SE–Naturtex Gellért SE 12–9
OB I-es férfi teniszmérkőzés, Budapest.
Egyesek: Ágoston F.–Kiss Gy. 6:2, 6:4, Ágoston Gy.–Hajnal 6:4, 6:2, Toronyi–Ajkay 6:1, 6:3, Berezvai–Boros 1:6, 3:6, Szánthó–Bíró 1:6, 1:6, Bányai–Makszimtyuk 3:6, 2:6. Párosok: Ágoston F., Ágoston Gy.–Kiss Gy., Ajkay 7:6, 7:6, Toronyi, Berezvai–Bíró, Boros 6:4, 2:6, 10–6, Szánthó, Bányai–Hajnal, Makszimtyuk 2:6, 3:6.

A Tisza-parti alakulat a fővárosban nem mindennapi csatában kapott ki. Az egyesek után 6–6 volt az állás, a fiatal Top Sport és a Naturtex is három-három egyest nyert meg.

A párosok küzdelme brutálisan nagy harcot hozott. Hiába vezetett Kiss György és Ajkay Norbert mindkét játszmában 5:1-re, végül mindkét szettet rövidítésben elbukták. A két fiatal, Bíró André és Boros Martin szuper tiebreakban kapott ki, így hiába nyert a két rutinos róka, Hajnal István és Makszimtyuk Róbert, a Top Sport végül megszerezte a győzelmet, 12–9-re diadalmaskodott.

A Naturtex Gellért SE ezzel nehéz helyzetbe került, hiszen ma délelőtt az eddig két magabiztos győzelmet arató debreceni Tatár TC otthonában lép pályára. A Hajnal-fiúknak csak akkor van esélyük a felsőházas rájátszásba bekerülni, ha idegenben is nyernek.