2018. 12. 17. hétfő - Lázár, Olimpia -10°C | 0°C Még több cikk.

Harmadjára is legyőzte a Honvédot a Szeged

Újabb sikert aratott a Honvéd ellen az SZTE Taylor&Nash női vízilabdacsapata az OB I rájátszásában, ezzel ezt a párharcot sikerrel vette, és várhatja a hetedik helyért az ellenfelet.
Nem bízták a véletlenre Lehmann István lányai, hiszen bár Hoskingot többször kisegítette a kapufa, de 5–0-ra nyerte az első negyedet a Tisza-parti csapat. A vendégek 6–0 után ugyan két gólt is szereztek, de a nagyszünetre nemhogy közelebb nem tudtak volna lépni, még növelte is előnyét a Szeged. Ami a harmadik játékrészben kimaradt, azt az utolsó felvonásban pótolták a csapatok. A végig remekül játszó Lengyel Anett negyedik találatának köszönhetően éppen tíz lett közte, így harmadjára is alaposan megverte a fővárosi együttest az SZTE Taylor&Nash.

SZTE Taylor&Nash–Racionet Honvéd 17–7 (5–0, 4–3, 2–1, 6–3)
Női vízilabda OB I, rájátszás, 1. forduló. Szeged, SZUE, 50 néző. Vezette: Debreceni, Balázs.
Szeged: Hosking (9 védés) – Árkosy 1, Kádár 1, Tóth P., LENGYEL A. 4, LENGYEL D. 4, BELL 3. Csere: Papp B. (kapus), Mihály 2, Pengő, Tóth V., Rácz D., Tóth P. 2. Edző: Lehmann István.
Honvéd: Magyari (9 védés) – Peresztegi Nagy 3, Rajna, Bálint R. 2, Szűcs E., Czakó, O-Nagy. Csere: Gyöngyösi (kapus) Kendik, Pap, Rajkort 1, Pálinkás 1, Borsi. Edző: Matusch Márk.
Gól – emberelőnyből: 15/3, ill. 5/2.
Ötméteresből: 2/2, ill. 2/2.
Kiállítás – végleg, cserével: O-Nagy (32.).
Kipontozódott: Lengyel A. (32.), ill. Czakó (18.).

A hét nyert pontig tartó párharc végeredménye: 9–0 a Szeged javára.

Lehmann István: – Igyekeztem felszabadult edzéseket tartani az elmúlt napokban. Az elején hagyott kívánnivalót maga után a helyzetkihasználásunk, de utána sokat tudtam cserélni, belelendültünk a játékba, és minden rendben volt.

Szurkol a Szegednek Kiss Csaba

A vízilabda szegedi kedvelői számára szomorú hír volt tavaly nyáron, hogy Kiss Csaba (képünkön) eligazolt. Az Európa- bajnok játékos szerencsés körülmények között dolgozik az OB I-es újonc Szombathelynél. Tovább olvasom